Azgın Dons Kanaryalar vur

Premier League tarafının aşağılayıcı bir 4-0 Carling Cup çıkışına maruz kalması nedeniyle, düşük güçte bir Norwich taraf MK Dons tarafından parçalara ayrıldı.
Npower League One’ın ziyaretçileri, Pazar günü Stoke’de çizilen sıraya tamamen farklı bir Norwich tarafına çok iyiydi, eski Kanarya Luke Chadwick’in iki golü onları zafer için kurtaracaktı.
Paul Lambert’in yanı sıra Sam Baldock ve yerine Daniel Powell da hedef aldı.
Sessiz bir başlangıçtan sonra, Karl Robinson’un kaygan tarafı, Chadwick’in iki golün ilk golünü attığı anda 21 dakika süren bir sürpriz yakaladı.
Eski Norwich oyuncusu Stephen Gleeson tarafından atıldı ve skoru açmak için çaylak kalecisi Declan Rudd’ın altından topu mükemmel bir şekilde kontrol etti.
The Dons, Adam Drury’nin orta sahadaki dikkatsizliği kaybettikten yedi dakika sonra, Gleeson’un Baldock’a gol atmasına izin vermesi için ikiye katladı.
Yüksek puan alan ön adamın 25 metrelik bir denemeye sahip olması için ikinci bir davete gerek duyulmamıştı ve iyi vuruş vuruşu Rudd’i ağın arkasını bulmak için yanlış yere bıraktı.
Oyun, parlak bir Dons’ın, Chadwick ve Dean Bowditch arasında bir ikilik kayganlık ve soluktan tatlı bir bitirme ile sol uçtan aşağıya doğru hareket ettiği zaman saatinde bir yarışma olarak etkili bir şekilde geçti.
Yeni imza atan Daniel Ayala’nın yeni gözüken Norwich savunması, ziyaretçilerin kayganlaşmasıyla ilgili hiçbir yanıt alamadı ve Andrew Surman’ın dikkatsiz paslamasının yerine geçtiğinde 67 dakika sonra Rudd’i yenen Powell’ı yendikten sonra 67. dakikada ayağa fırladı .
Kaybolan oyun çoktan beri, Norwich nihayet tehdit etmeye başladı, Korey Smith ve Simeon Jackson her ikisi de yakınlaştı. Ancak o zamanlar Dons, Lambert’in Stamford Köprüsü’ne yaptığı bir yolculuk öncesinde yaptığı en büyük yenilgiyi yansıtmak için bıraktığı rahatlıktaydı.