Serena Williams, beklediği gibi mahkemede

Simona Halep yaralandığında 3-6, 6-2, 6-1 kazanan Serena Williams, sadece üç maç attı. Bu sefer mahkemede gözyaşı dökülmez – ve eğer daha sonra döküldüyse, tacını savunabildiğini kanıtlayan bir performanstan gurur duyardı.
Dünya sıralamasında No58’e vurulan Halep, sonunda geri dönüş yolunda kendini hissettiren bir kadının topu vurmasıyla sona erdi.
Williams, daha sonra temizlik ameliyatına, 20 haftada bir alçıya, daha sonra her iki akciğerdeki kan pıhtılarını gidermek için hayat kurtarıcı bir operasyona ihtiyaç duyan, yırtılmış bir bacağın kapsamlı dikişinden kurtuldu.
Halep ilk sette 5-2 önde girdi ve sol dizini tahrip etti, ancak antrenörün beş dakika çalışması devam etmesini sağladı ve sete hizmet etti ve kazandı.
Sonra Williams kendini kontrol altına almak için büyük çekimlerde patlama yaptı. Venus Rosewater Tabakasını beşinci kez talep etmek mümkün görünüyor, hatta muhtemel.

    
        
            Venüs ve ben birçok oyuncudan daha fazla Wimbledon kazandık, ama bizim için değişecek gibi görünmüyor.
                Serena Williams
            

    Burada son 10 turnuvada Williams bir kez çeyrek finallere ulaşmayı başaramadı ve altı kez finalde kaldı ve sadece kız kardeşi Venüs ve Maria Sharapova’ya kaybetti.
Kariyerindeki para ödülü sadece 21 milyon £ ‘a yakın gelir – iki kat daha fazla sponsorluk – ama onun için para ya da şöhretle ilgili değildir. Mahkeme ikiye ayrılsa bile, en iyi olmak için mücadele içgüdüdür.
Bir güvenlik eskortuyla bile, yedi dakika geciktiğinde yoluna çıkmak için çok uzun sürdü ve varışta kalabalık el çırpmalarını yavaşlatmaya başladı.
İki ana mahkemeden uzaklaşmak istendiğinde hiç bu kadar rahat olmamıştı. Büyük yıldızların büyük aşamalara ihtiyacı vardır ve Williams, Kilise Yoluyla sınırlanan bir çınar ağacının yanına konulmaktan yakınıyordu.

    “Neden Venüs’ü ve neden orayı koyduğunu bilmiyorum” dedi. “Belki bir gün anlamaya çalışırız, ama bunu bir sebepten yaparlar. Bunu büyük bir sorun yapmayacağım, belki de yapmalıyım, ama ben sadece orada dövülmemeye odaklanmaya çalışıyorum. Ve eski mahkeme ikiden çok daha iyi – ondan nefret ettim.
“Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafa Nadal gibi otomatik olarak Merkeze veya No1’e girilmediğimizin bir hakaret olduğunu mu düşünüyorsun? Şey, asla taşınmazlar.
“Venüs ve ben birçok oyuncudan daha fazla Wimbledon kazandık, ama bizim için değişecek şeyler gibi görünmüyor.
“Ben her zaman ertesi gün nerede oynayacağımı izleyerek bir keşif yapmaktayım. Öğlen öğlen oldu, erken kalkmam gerektiğini biliyordum. ”

    İlk Wimbledon oyununda oynayan Halep, büyük bir servise sahip ve ilk sette etkileyici bir şekilde krank yaptı.
Williams, “Topu çok sert vurdu” dedi. “Şansım vardı ama onları havaya uçurdum, ama şimdi formdayım ve maç koşuluma giriyorum.
“Sadece istedim ve bitti.”
Alanın geri kalanı için, sadece birkaç ay önce hasta olan bir kadının, şimdi daha derin ve daha tehlikeli bir şekilde çekime girmesi endişe verici olmalı. Bu yapıldı ve bir saat 47 dakika içinde toz haline getirildi.
O yedi as açıkladı ve yavaş yavaş hizmet hızını 110mph’den 115mph’e çıkardı.

    Williams, omuz bıçakları arasında ağır bir şekilde bantlanmış ve ağrılı olduğunu, ilacın halen alındığını itiraf ediyor.
Ama bu şampiyon için en büyük heyecan hapı yine bir kazanan olmasıdır.
Gerçekten umursadığı şey bu.