Tory nefret bölmek için ayrı okulları suçluyor

Adalet sözcüsü John Lamont’un yorumları, MSP’lerin futbolla bağlantılı mezhepsel davranışlar için hapis cezalarını artırma amaçlı acil durum yasalarını tartışmasıyla geldi.
Roman Katolik ve mezhep dışı okullarda çocukları ayırmanın soruna katkıda bulunduğunu söyledi.
ÜCRETSİZ HABERLER 24/7 GÜNCELLEME … TWITTER ÜZERİNDE SCOTTISH EXPRESS İZLEYİN
Katolik Kilisesi “saldırgan” ve “kötü niyetli” yorumları belirtti.
Onun yorumları, MSP’lerin Futbolda Saldırgan Davranışı ve İlk Oyda Tehdit Eden İletişim Yasağını desteklemesiyle gerçekleşti.
Zamanını hatırlayarak ve North Ayrshire’daki Kilwinning’de mezhep dışı bir okula gittiğini hatırlatan Lamont, yerel bir Katolik okulundaki gerilimlerin öğrencilerin okul otobüslerinde taş ve yumurta atma ve fırlatma ile sonuçlandığını söyledi.

    
        
            İskoçya’nın bu bölümünde yer alan eğitim sistemi, bu sekter tutumların devlet tarafından desteklenen koşullandırılmasıdır.
                John Lamont
            

    “Gençlerimizin bu ayrımı, iki toplumun ayrı tutulmasının gerektiğine inanmaya onları getirdi” dedi.
Etti, imzalı okullara resmi olarak destek veren Ettrick, Roxburgh ve Berwickshire için Tory MSP, eğitim sisteminin “son aylarda şahit olduğumuz şok edici davranışlardan sorumlu olan herkesten olmasa da birçoklarını üretmişti” dedi.
Şöyle devam etti: “İskoçya’nın bu bölümünde eğitim sistemi, bu sekter tutumların devlet tarafından desteklenen koşullandırılmasıdır.
“Bunu bir Hıristiyan ülke olarak inanan biri olarak söylüyorum, genç insanlarımızda Hıristiyan değerleri teşvik etmek ve okullarda din eğitimini desteklemek için daha çok şey yapmalıyız.

    “Açıkça bu tutumlar, evde ve batıdaki merkezi İskoçya’nın bu küçük ceplerinde daha geniş toplulukta yerleşiyor.”
Ancak Motherwell Piskoposu ve Katolik Eğitim Komisyonu başkanı Joseph Devine şunları söyledi: “Katolik okullarının mezhepçiliğin sebebi olduğu iddiası, saldırgan ve savunulamaz.
“Böyle kötü niyetli bir yanlış beyanı desteklemek için Katolikliğe düşman olanların hiçbir zaman hiçbir kanıtı olmamıştır.”