Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Afgan savaş bölgesinde kahverengi yataklar

  • Listed: 11 Ekim 2017 22:45

Description

Başbakan, cumartesi akşamı, bölge için koalisyon karargahı olan Kandahar Havaalanı’ndaki beton duvarlarla çevrili, prefabrike, oluklu bir kulübe geçirdi.
Afganistan’da bu yıl öldürülen İngiliz asker sayısının 100’e ulaştığı bir haftanın sonunda Brown şunları söyledi: “Burada ne yaptıklarından ötürü onlara teşekkür etmek için birliklerle birlikte olmak istedim. Ne olduğunu görmek istedim. onlarla çalışmak gibi. ”
Kalabaşı – birlikleri bir araya getirmek için Noel öncesi ziyaretin başlangıcında – bir İngiliz başkana Afganistan’da ya da Irak’ta ilk kez kalmıştı. Aides, İkinci Dünya Savaşı’ndaki Winston Churchill’ten bu yana geceyi bir savaş bölgesinde geçiren ilk Başbakan olabileceğini öne sürdü.
Her ne kadar Bay Brown’a kendi oda verildi, o da tuvalet imkanlarını paylaşmak zorunda kaldı. Dışarıda, kampa yapılan roket saldırısı durumunda kapak alabilecekleri somut bir barınak vardı – şu anda haftada bir veya iki hafta sürüyor.
Başbakan, Kandahar’a kendisiyle buluşmak üzere gelen Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ile yaptığı görüşmeler sonrasında önümüzdeki ayların Taliban ile olan mücadelede “kritik” olacağını ve halkı evinde birliklerin arkasında toplanmaya çağıracağını söyledi.
“Bunun zor bir yıl olduğunu biliyorum” dedi. Bence önümüzdeki birkaç ayda kritik öneme sahip ve Britanya’da geri kalan güçlerimizin orada olduğunu bildiğimi ve Taliban’ı ele geçirme kararlılığının gösterilmesi gerekiyor “dedi.
Her iki adam da, tartışmalı seçimler sonrasında hükümette yolsuzlukla başa çıkamaması nedeniyle Batılı liderlerin – Brown dahil – son derece ağır eleştirilerine rağmen Karzai’nin aralarındaki herhangi bir kırılmanın olmadığını reddetti.
Helmand’daki Camp Bastion’daki ana üssü ziyaret etmeye çalışan Bay Brown, kayıpların çoğunu oluşturan ölümcül yol kenarı bombaları olan doğaçtan patlayıcı cihazlardan (IED’ler) gelen tehdide karşı koyma çabalarının altını çizdi. “Yerdeki askerlerimize mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için karşı-IED çabalarımızı hızlandırdık” dedi. “Patlayıcıları saptırmak ve sökmek için daha iyi yollarımız var.”
Ancak, güney bölge komutanlığına uluslararası kuvvetler şefi olan Tugay Dickie Davis, Taliban’ın taktiklerini değiştirerek cevap verebileceğine dikkat çekti. “Askeri operasyonlara bakarsanız, savaşın her zaman değişen doğası vardır” dedi. “Bir eylem görüyoruz, bir tepki planlıyoruz, sonra bir başka eylem.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.