Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Alex Salmond sınıf büyüklüğündeki sıraya girdi

  • Listed: 11 Ekim 2017 14:25

Description

Muhalefet partileri, Basbakan’ın kilit görev alan Bakanı Fiona Hyslop’un SNP’nin kendi manifesto hedefine ulaşma ihtimalinin düşük olduğunu söylemediğini göstermek için Başbakan’ın kilit tutanak toplantı tutanakları serbest bırakmasını talep ederek baskıya başladı.
Salmond, ilkokulun ilk üç yılında, sınıf büyüklüklerini maksimum 18 öğrenciye indirgemekle MSP’yi yanlış yönlendirdiğini iddia eden bir standart soruşturması ile karşı karşıya bulunuyor.
Yardımcılar, Perşembe günü, güven oylamasından düşerek Bayan Hyslop’un düşürülmesinin ardından memurların iki yıl önce hedefin “ulaşılamadı” uyarısında bulunduğunu söylemediğini iddia ettiler.
Uyarı, Temmuz 2007’de, Salmond’un iktidara gelmesinden iki ay sonra yapıldı – ancak Eylül ayında MSP’lere hedeflerin 2011’de başarılabileceğini söyledi.

    İşçi lideri Iain Gray, manifesto rehininde ilerleme kaydedilmesi gereken iki tarih arasında sekiz kabine toplantısı olacağını söyledi.
Bakanlık tutanaklarının serbest bırakılması için çağrıda bulunan Gray, “Fiona Hyslop’a, sınıf büyüklüğü rehninin Temmuz 2007’de teslim edilemediği söylendi.
“Alex Salmond, hükümet politikasının önemli bir tahtasının başarısızlığa mahkum edildiğini söylemediğine kimsenin inanmasını nasıl bekleyebilir?”
Eski işçi eğitimi bakanı Hugh Henry Perşembe günü Bay Salmond’a kendisini yanıltıcı parlamento ile suçlayan ve soruşturma talebinde bulunan bir kişi olarak yazdı.

    Yasaya göre bakanlar, parlamentoyu “bilerek” yanlış yönlendirdikleri takdirde istifa etmelidir.
Birincil, birincil ve üçte birincil olan öğrencilerin yalnızca yüzde 13’ü 18 ya da daha küçük sınıflarda okutulmaktadır.
Bay Salmond’un sözcüsü dün gece son talepleri “kokuşu ve umutsuz” olarak reddetti.
Sözcü, “Sınıf büyüklüğünü azaltma politikası açık bir şekilde zordu ve bu, yerel yönetimle müzakere edilen ve 14 Kasım 2007’de yayınlanan dağıtım mekanizması olarak Concordat’a dahil edilmesinin tam nedeni de budur.

    “Birinci Bakan, Eylül 2007’de Wendy Alexander’a, Hugh Henry’ye Kasım 2007’de yazdı ve yerel hükümetle ortaklıkla sınıf büyüklüğü indirimi yapacağımızı söyledi.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.