Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Alistair Darling, İskoçya’nın ekonomik iyileşmesini mahvetmekle suçladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:50

Description

SNP bakanları, 5000 ölçekli işyerinin risk altına girdiğini bildiren büyük ölçekli programların ekonomiye katkıda bulunmak için harcamayı hızlandırmak için harekete geçmedikleri için Şansölyenin planlarını kızgınlıkla kızdılar.
Alistair Darling, Holyrood’un yatırım ve istihdamı artırabilmesi için geçen sene 350 milyon avroluk sermaye harcamasını onayladı.
İskoç Hükümeti, durgunluk döneminde İsrail İşçi Partisi Genel Sekreteri Iain Gray tarafından desteklenen bir toplantıya tekrar tekrar başvurmak için baskı yapıyordu.
Ancak Sayın Darling, Genel Seçim öncesindeki Bütçe öncesi hazırlanan bütçe raporunda (PBR), SNP Finans Sekreteri John Swinney tarafından İskoçya’ya “derine zarar veren” bir marka nakit sözü yapılmadı.

    İş liderleri ve sendika yetkilileri, 2011 yılından itibaren iki yıl boyunca Ulusal Sigorta primlerinde yüzde yarım artış ve yüzde bir kamu ücret artış tavanının da bulunduğu PBR’in ana gücünü vurdu.
Ancak, İskoç Sekreteri Jim Murphy, Holyrood bütçesinin hiç bu kadar yüksek olmadığı iddiasıyla büyük bir savaş savaşı dün gece patlak verdi ve şimdi 23 milyon £ artacaktı. Ayrıca Alex Salmond yönetiminin “daha akıllıca” para harcaması gerektiğini de belirtti.
Kendi saldırısını başlatan Bay Swinney, Şansölye’nin önümüzdeki yıl sermaye harcamalarının daha da hızlanması için “zorlayıcı bir davayı” dikkate almadığını söyledi.

    Dedi ki: “Bunun yerine, Hazine, kurtarma sürecini desteklemek için elimizden gelen her şeyi yaparken – bu bizi koruyan ve 5,000 işi risk altına sokan umulmadık bir karar olan bu hayati nakit akışı çekti.
“Bütçe Öncesi Rapor İskoçya için çok zararlı. Ekonomik iyileşme planımız boyunca yaptığımız tüm ilerlemeyi tehlikeye atıyor ve görmeye başladıklarımızın ilk kırılgan belirtilerini zayıflatmakla tehdit ediyor. ”
Yetkili, İskoçya hükümetinin harcamaları İngiltere’nin devasa bütçe açığının üstesinden gelmek için sıkıştıkça, zor günler öncesinde karşı karşıya kalmaya hazır olduğunu belirtti.
Bay Swinney, İskoç bakanların zaten kendi maaşlarını dondurmalarını örnek göstererek, kamu sektörüne öncülük ettiğini ve kıdemli memurların yakında davayı takip etmesi gerektiğini söyledi.

    SNP, ayrıca, Sayın Darling’in şu anda Kuzey Denizi petrol gelirlerinin 2014 yılına kadar olan dönemde Nisan ayında beklenenden 10 milyar sterlin daha fazla getirmesini beklediğini savundu.
Ancak, İşçi karşı saldırı lider Murphy, İskoçya İngiltere’de evde yemek pişirme ve yemek pişirme hatları için ek sayfa uzatma gibi önlemlerin daha fazla harcama olacağını ısrar etti.
Dedi ki: “İskoç Hükümeti bütçesi rekor seviyededir ve bugün alınan kararlar nedeniyle önümüzdeki yıl 23 milyon avro daha çıkacak” dedi.

    Hazine, Edinburgh’ta yaşam bilimi firmaları gibi yüksek teknolojili projeleri desteklemek için Nisan ayında kurulan bir fon için İskoçya’nın ek nakit kazanacağını ve Kuzey Denizi petrol vergi sistemindeki teknik değişiklikler daha fazla yatırım yapmaya teşvik edeceğini ve bir milyon İskoçya’nın kazanacağını söyledi. Yukarıdaki enflasyon emeklilik artışından.
İşçi lideri Iain Gray, SNP’yi devlet emeklilik artırımı ve bunun yerine Londra ile “kavga çıkarma” gibi önlemleri göz ardı etmekle suçladı.
“İskoç Hükümeti’nin hızlandırılmış sermaye harcamaları için bir dava açması için en iyi yol, İşçi’nin Glasgow Havaalanı Raylı Bağlantıyı eski durumuna getirmek için yaptıkları çağrıyı destekleyerek hemen Bütçelerini belirlemek olacaktır” dedi.

    Ancak rakipler, Bay Gray’in Şansölye tarafından aşağılandıklarını söyledi.
SNP MSP Joe FitzPatrick şunları söyledi: “İskoç hükümetine olan geç kalmış desteğini işlerin korunması için harcamayı hızlandırmaya ve İşçi Partisi durgunluğuyla ekonomiyi desteklemeye çağırmak açıkça herhangi bir etki yaratmadı.”
Bu arada, ulusal sigorta katkılarını artırma kararı İskoçya patronlarını öfkelendirdi.
CBI İskoçya direktörü Iain McMillan, “işlerde vergi” olduğunu söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.