Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Babalık: 6 aylık izin ‘delilik’

  • Listed: 11 Ekim 2017 06:10

Description

Şirketin şefleri, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek yeni haklar, firmaların durgunluğun ortadan kaldırmak için savaşacağı gibi maliyetleri düşürerek İngiltere’nin kırılgan ekonomik iyileşmesini boğmakta risk oluşturuyor. Yeni kurallar uyarınca, 3 Nisan 2011’de veya daha sonra doğan çocukların aileleri, bebeğin hayatının ilk yılı boyunca ödenen bazı izinlerini paylaşabilecek.
Bakanlar, anne daha fazla kazanırsa ve eşini bebeği ile evde bırakırken erkenden işine geri dönmek istiyorsa, aile hayatını artıracak ve hanehalkı gelirlerini artıracağını söylüyor. Çocuk doğarken iki haftalık ücretli babalık izni alan babalar, annesi işe geri dönerse, çocuğun hayatının ikinci altı ayında altı aya kadar ek izin hakkına sahip olacaklar.
Ve son üç ayda eyaletten haftada 123 sterlin alacaklar.
İngiliz Ticaret Odaları grubu şunları söyledi: “Bizler bunun arkasındaki prensiplere karşı değil, iş dünyasında durgunluğun etkisiyle hala mücadele edildiğinde istihdam yasasında başka bir değişiklik yapmaya çalışıyoruz.

    “Kurumumuzu iyileştirmemizi ve iş yaratmamızı istiyorsak, onlara bunu yapma özgürlüğünü vermeliyiz. İstihdam yasasına bağlı kalmak için sürekli tehdit var. ”
Grup, bu Nisan ile 2014 arasında tanıtılan yeni istihdam kanunları ve vergilerin işletmelere 25.6 milyar sterline mal olacağını açıkladı. Yiyecek ve İçecek Federasyonu’nun iletişim direktörü Julian Hunt “Ekonomik iyileşmenin kırılganlığı göz önüne alındığında, işverenlere ek bir yük getiren başka bir düzenleyici tedbirin duyurulmasının delilik olduğunu” söyledi.
2011 yılında yalnızca sekiz değişikliğe gidilmesi planlanan ek babalık izninde, oda tarafından yılda 900million’dan fazla ve yılda 4.7 milyarı işverenlerin Ulusal Sigorta priminde zam yapacağı belirtiliyor. Özel İş Dünyası Forumu’ndan Phil McCabe, “Kilit personelin kaybedilmesi kaçınılmaz olarak, en az göze alabilecekleri bir zamanda, firmalara para kazandıracak” dedi.

    Bir İş Bölümü sözcüsü, Parlamentonun onaylaması gereken planın, babaların yüzde altısından daha azı tarafından yılda 15.000’den az tarafından kullanılabileceğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.