Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Beyaz çiftçileri telafi etmek için yapılan çağrılar

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:50

Description

Dokuz yıl önce kara nüfusa arazinin yeniden dağıtılması, Manchester Üniversitesi’ndeki Brooks Dünya Yoksulluk Enstitüsü’nden yeni bir rapora göre, bugün yankılanan bir krizi tetikledi.
Yüksek enflasyonun 18 ay önce 500 milyona ulaştığını ve bu yıl işsizlik oranının% 80 olduğunu tahmin ederken, nüfusun% 72’den fazlası gıda broşürlerinden sağ çıktı.
Bağımsız bir raporun Zimbabwe yazarlarından böyle bir yaklaşım, böyle bir yaklaşım, ülkenin tarihindeki boğazlı bir faslın kapatılmasını sağlayacak ve eğer yapılırsa, ekonomik kalkınmayı teşvik ederek yatırıma başlayabilir.
Kurşun araştırmacı Dr Admos Chimhowu, yeni kurulan idareyi çiftçileri kendi fonları ve donör paralarının bir kombinasyonunu kullanarak telafi etmeye çağırdı.
Dedi ki: “Bu tartışmalı bir fikir ve bağışçılar zayıf fakir çiftçilere destek vermektense, çoğunlukla beyaz ticari çiftçilere tazminat ödemeyi istemeyebilirler.
“Bununla birlikte, Japonya, Tayvan ve Güney Kore davalarından biliyoruz ki, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra bu ekonomilerin büyümesine yardım eden tasarrufunu kaybeden toprak sahiplerine tazminat ödemelerinin yapılması gerekiyordu.
“Açıkçası Zimbabwe’de durum farklıdır, ancak belirli koşullar altında bu tür bir tazminat ekonominin belirli alanlarına yatırım yapmaya başlayabilir ve belki de ekonomik iyileşme için yardım edebilir. Bu caddeyi muhtemel bir konuyu kapatmanın bir yolu olarak değerlendirebiliriz gelmek için yıllarca mahkemelerde rastgele. ”
Raporda ayrıca, ülkenin yeniden dağıtma programının bir parçası olarak arazi verilen küçük çaplı çiftçilere 1.6 milyar dolar yatırım öngörülüyor.
Yazarlar ayrıca, bir “Hakikat ve Uzlaşma Komisyonu” nun “Zimbabweans arasında halen sürmekte olan acı farkları” ortadan kaldırmak için kullanılabileceğini önermektedir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.