Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Brezilya polisi ’11 bin kişiyi öldürdü’

  • Listed: 11 Ekim 2017 18:10

Description

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün raporuna göre, polis ekiplerinin tutuklanmaya karşı direnen şüphelilerin ölümü olarak gösterilen yargısız infaz suçlamaları nedeniyle görevli polis memurlarının azlığı suçlanıyor.
122 sayfalık deklarasyon, 2008 Birleşmiş Milletlerin Brezilya’daki polislerin bir önceki yıl 48.000 cinayetin “önemli bir bölümünden” sorumlu olduğunun bulgularını yansıtıyor.
Amerika’nın New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü direktörü Jose Miguel Vivanco, “Cezai şüphelilerin yargısız öldürülmesi şiddet suçunun cevabı değil” dedi.
Rio ve Sao Paulo sakinleri daha etkili bir polisiye ihtiyaç duyuyor, polisten daha fazla şiddet görmemeli. ”
Brezilya’nın insan hakları ve kamu güvenliği genel koordinatörü Isabel Figueiredo, polis şiddetinin yaygın bir sorun olduğunu ve “federal hükümeti büyük ölçüde ilgilendirdiğini” itiraf etti.
Yetkili, yetkililerin devlet polis teşkilatları için daha az ölümcül silahlar almanın yanı sıra polislerin insan haklarına saygı gösterme ve uygun güç kullanma eğitimi de dahil olmak üzere bir dizi girişim başlattığını söyledi.
Güvenlik güçleri “sorunun çözümü yerine suçlularla silahlarla yüzleşmenin her iki taraf için de kayıplara yol açtığını anlamaya başladı” dedi.
Rio ve Sao Paulo polis departmanları yorum yapmadı, ancak şehrin güvenlik güçlerinden sorumlu Rio devlet güvenlik müdürü Jose Beltrame, daha önce 2008 BM raporuyla ilgili konuyu ele aldı.
Yetkili, subayların gecekonduları yöneten ve silahlı silahlar, bombalar ve uçaksavar silahlarla silahlanmış olan uyuşturucu çetelerine sürekli karşı koyduğunun farkına varmadığını söyledi. Rio polis ekipleri, 2016 Olimpiyatlarının açılış ve kapanış törenlerinin yapıldığı ve 2014 Dünya Kupası finallerinde Maracana stadına sadece bir mil kala, bir polis helikopterini yere indirdikleri altı polis helikopterinin üçünü öldürdükleri bir şiddet dalgası patlattıktan sonra konuştu. düzenlenecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.