Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Çocukları şımartmak sadece savunulamaz

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:50

Description

Vücudunuzun etine tanık gibi, kıyılmış börekleri yudumlayarak, grotek hediye dağının tepesinde nazlı bir biçimde inleyen ve sallayan bir şey yoktur; ebeveynlere bedeni cezanın keyfini hatırlatmak için. Aşırı beslenen, fazla stresli, üst üste getirilen ebeveynin kısa sürede keskin bir şok atması, tıkması ve yönetmesi gerektiği doğru teşviklerdir.
Bu cesaret bir Amerikalı akademisyen tarafından yapılan araştırma şekline ulaştı. Michigan, Calvin College’daki psikoloji profesörü Marjorie Gunnoe, altı yaşından önce vurulmuş olan çocukların, hiç elde edilmemiş çocuklara göre daha akademik açıdan başarılı, iyimser ve fedakar yetişkinler olduğunu keşfetti.
Profesör Gunnoe 2.600 kişiye mağrur olma sorusunu sordu ve çocuğun altıncı doğum gününden önce çubuktan ayrılan ebeveynlerin kendisine olumlu bir kötülük yapıyor olduğuna karar verdiler. Yedi ila 11 yaşları arasında şişkinlik gösteren çocuklar da okulda iyi performans sergiliyor ancak kavgalara karışmak eğilimi var.

    Bununla birlikte, gençler hâlâ şapırdatılırken akademik, duygusal ve sosyal açıdan kötü atıldı. Mesaj, bağlantının sonunda tüm velilere yüksek, net ve son derece baştan çıkarıcıdır. “Çocuğunuz sizi rahatsız ederse, ona şaplak verin ve sizi olumlu ebeveynlik konusunda tebrik ederim.”
“Şımartın ve erdemli hissedersiniz, sırtınızı bastırın ve kendinizi patlatın. Üç yaşındaki çocuğu kızdırmaya karşı daha iyi bir yanıt olmadığını bilerek şaplayın. Aslında, şapırdama yapmadan bir çocuğu yetiştirmeyi başarırsanız, Kendini şüpheyle suçlu hissediyorum. ”
Tanrı Profesör Gunnoe’nun kişisel gündeminin ne olduğunu bilir, ancak bu doktrin sadece mide bulandırıcı değil, derinden dehşete düşürücü değildir. Almanya, İspanya ve Hollanda da dahil olmak üzere 20 Avrupa ülkesinde mağduriyet yasadışı. NSPCC, kilolarını ve uzmanlığını, çocuklarımızı şımartmak için bağımlılığımızı ortadan kaldırmak için tasarlanmış çeşitli kampanyaların arkasına koymuştur. Şimşirintilik, İngiltere’de halen yasal olmasına rağmen, bir işaret bırakacak kadar sert olmayan musluklarla sınırlı olmalıdır.

    Fiziksel olarak çocuklarımızı küçümsemek son çare, acil önlem, nadiren ve mütemadiyen hoşlanmış bir şey olmalıdır. Eğer çok şapırlarsak ya da sıklıkla utanç hissetmek demektir. Dört yasındaki bir çocuğa korkutmak için kolay kabahatli olduğunun farkında olmamız gerekiyor. Bizler daha büyük, daha güçlü ve tüm kartları tutuyoruz. Şafak söğüşünden akşam karanlığına kadar düzeltici darbeler önerebiliriz. Yapmazsak, yapsaydık, kendimizi yaralayabilirdik.
İhtiyacımız olan en son şey, akademik araştırmanın sıhhileştirici bayrağı altına konan altmış altı altı kişiyi vuracak bir carte blanche. İsteksiz ve ara sıra gelen şapır cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl çığlık atma fikrini bulur Dokuz yaşındaki canavar bir çocuğa tokatlamak savunmasız ve hemen hemen her iki çocuğa da beş yaşındaki birine yapışıyor.

    Tabii ki, bu araştırmanın, bir yandan verdikleri yığınların sayısını ve hafızadaki aşağılanma ile akıllıca olan ebeveyn türlerini etkilemeyecektir. Bedensel cezayı, Tanrı’nın verdiği haklardan biri olarak gören, yürümeye başlayan çocuğun orijinal günahını bastırmak misyonuna gerçekten inanan ve aldığı dayakları hatırlayan, ancak “hiç bana zarar vermedi” ikna eden ebeveynlerdir. Profesör Gunnoe’nin bulgularını şut için lisans olarak alacaktır.
Çocuklarının iyiliği için, bu şüpheci verilerin Atlas Okyanusu boyunca kaybolduğunu üzülerek üzüntü vericidir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.