Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Cumhuriyeti Güney Afrika’ya yatak sormak

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:55

Description

Cumhuriyet, Thierry Henry topu topa tutunca William Gallas’ın attığı golle Paris’teki play-off extra-time golü kaybetti ve Blatter, ilk kez Dünya Kupası play-off sisteminin Henry’nin elindeki hentbol ve maçı çevreleyen tartışmalar sonucunda.
Ancak Güney Afrika 2010 yılına ekip 33 sayılı ekip olarak eklemeyi reddetti: “Bir karşılaşmada içeri girip çıkmamanız kararlaştırıldı ve bu Dünya Kupası’nın arkasındaki ruh değil, buna bir göz atmalıyız. Çok tehlikede “dedi.
FIFA, Çarşamba günü Henry’nin rezil ekstra zamanlı hentbol sonrasında gündeminin en üstünde fair play ile sayıları zorlayan konularla uğraşmak için olağanüstü bir yürütme komitesi toplantısı düzenliyor.
Blatter, bir tekrarlamanın reddedilmesiyle FAI’nin daha sonra Dünya Kupasında ek bir ülke olarak yer almasını istediğini iddia etti.
“Doğal olarak olanlarından mutsuz olduklarını ve 33 numaralı takım olabileceklerini çok alçak gönüllü olarak sordu,” dedi Blatter.
“Bunu yürütme kurulunun dikkatine getireceğim, ancak bunu yaparsak Kosta Rika’yı da getirmek zorunda kalacağız.”
Kosta Rika halkı, Uruguay’ın attığı golü kullanarak haksız yere ellerinden alındığına inanıyor – ancak Blatter’ın sesi, FIFA’nın önümüzdeki yıl 32 takımın finaline daha fazla ülke ekleyeceğini düşündürmediğini gösteriyor.
Blatter ayrıca, şu ana kadar Avrupa Ligi’nde denenmekte olan hedefin ardındaki iki ekstra yetkilinin Dünya Kupası için zamanında tanıtılabileceği konusunda geniş bir ipucu verdi.
“Dünya Kupası için ek görevlendireceğiz, ancak uygulanabilir veya gerçekçi olup olmadığını görmek zorundayız, maç kontrolü açısından bir şey yapılması gerekiyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.