Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

David James, Portsmouth’daki nakit parayla limbo’ya gitti

  • Listed: 10 Ekim 2017 17:00

Description

Stoke geçen hafta İngiltere’nin kaleci James için sezonun sonuna kadar kredi kabul etti, ancak kriz kulübü Pompey’in aşırı talebi nedeniyle son dakikaya düştü.
James, transfer penceresinin bitiminden önce anlaşmanın yeniden canlanabileceği konusunda umutlu ve Pompey’in sözleşmesinin otomatik olarak bir yıllık uzatılmasından 11 maç uzakta olduğu ortaya çıktı. Bu, kulübe 2 milyon pound’dan fazla maliyete neden olacak ve oyuncularına ödeme yapamadıklarından sonra idareye gidecekleri gerçeği göz önüne alındığında, James, Portsmouth’un taahhüdünü bankta terk ederek kaçmaya çalışacağından endişeleniyor.
Daily Express, haftasonu Grant’in 39 yaşındaki James ile temasa geçtiğini ve şimdi de herhangi bir sözleşme sorunundan bağımsız olarak seçilecek bir buzağı yaralanmasından kurtulduğunu anladığını söyledi. Ancak James, bunun sonuçta kulübün sahipleriyle ilgili bir soruna neden olacağından ve ortada sıkışacağından korkuyor. Stoke, oynadığı her maaşını telafi etme sözü ile James’in haftada 50.000 Pompey ücretinin yarısını ödemeyi kabul etti.

    Portsmouth’un bu anlaşmadan memnun olduğuna inanılan ancak Stoke, sezonun 9 Mayıs’ta tamamlanmasına rağmen, James’in ücretlerinden bir kısmını 30 Haziran’a kadar sürdürmeye devam etmeleri gerektiğini ısrar ederek şaşkına çevirdi. Stoke, anlaşma konusundaki fişini çekti ve Pompey 30 Haziran’daki talebini bırakmadıkça müzakereleri yeniden başlattı.
İnanılmaz derecede, Portsmouth’un yönetici direktörü Mark Jacob, Stoke’un tehlikeli mali durumlarından yararlanmaya çalıştığını iddia etti. “Müzakereler Stoke ile gerçekleşti ve ne yazık ki belki de bizim pozisyonumuz olarak algılanan şeylerden faydalanmaya çalıştılar” dedi. “Sadece maaşlarına bir katkı yapmaya istekliydiler ve sözleşmenin bitiminde değil sezonun sonuna kadar” dedi.

    “Kulüpin üzerinde anlaşamadığı faktörler bunlardı ve devam ediyoruz. James, başka bir kulübün borcunu ödüyorsa ve onu istiyorlarsa neden ücretlerine katkıda bulunmamız gerekiyor? “James, Portsmouth’un istediğini duyunca hayran kalmıştı ve nakit sıkıntılarının kendisine İngiltere Dünya Kupası’na mal olabileceğinden endişe duyuyordu yer.
Şu anda Stoke, James’in kaçmak için en iyi umuduyla kalıyor. Yaz aylarında onu imzalamaya çalışan Tottenham, ilk takım futbolunu garanti edemez. İngiltere menajeri Fabio Capello’nun hala James’in Dünya Kupası öncesinde ülkenin No1 kalecisi olduğunu düşünüyor ancak oynatılmasını istiyor. Portsmouth bugün Yüksek Mahkemede 5 milyon sterlinlik HM Gelir ve Gümrük Tasarısına yapılan itirazda başarılı olup olmadıklarını duyacak ve bu da tapu sicil müdürlüğüne sunulacak.

    Duruşma geçen cuma başladı ve dün bir karar alınması bekleniyordu. Ancak Pompey, Premier League’e üç aydır uygulanan nakil ambargosunu kaldırmaya ikna edebileceklerini umduğunda, karar bugün de ertelendi.
Jacob, Premier League’e, şu anda kendilerine teslim edilmekten vazgeçilen £ 2m Sky TV parasını talep eden bir mektup aldı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.