Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Domuz gribi şemaları üzerinde anlaşma yok

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:10

Description

Bakanlar doktorlara doz başına 5,25 £ artı altı aydan beş yaşına kadar olan sağlıklı çocukları bir sonraki gruba aşılamak için “küçük bir imtiyaz” teklif ettiler.
Astıma sahip kişiler, astım, diyabet veya kalp hastalığı olanlar da dahil olmak üzere risk altındaki gruplar için hasta başına 5.25 £, artı Kalite ve Sonuç Çerçevesi (QOF) şartlarının bir kısmında gevşemeye başlamışlardır.
Sağlık Bakanlığı, aşılanan beş yaş altı çocukların, Noel’den önce de başlayacaklarını ve yerel NHS güvenirlerinin aşı programının bir sonraki aşamasını uygulamak istediğini söyledi.
Bazı tröstler, GP ameliyatlarına bireysel bazda yaklaşmış durumda ve bazıları ulusal bir anlaşmanın olmamasına rağmen görev alacaklarını söylüyorlar. İngiltere genelinde beş yaş altı üç milyondan fazla sağlıklı çocuğa domuz gribi reçeli sunulacak.
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklama: “NHS İşverenler, bu gruptaki çocukların GP uygulamaları yoluyla aşılanması konusunda ulusal bir anlaşmaya istemek için İngiliz Tıp Derneği Genel Uygulayıcılar Komitesi ile görüşmelerde bulundu.
“Bu, ne yazık ki mümkün olmadığını kanıtladı, bu nedenle bakanlar birinci basamak sağlık kurumlarına (PCT) bu grubun aşılanması için yerel planlar koymasını istediler.
“Birçok pratisyen hâlâ beş yaş altı kişiyi aşılamaya karar vereceklerini umuyoruz ancak GP uygulamaları bu gruba aşı yaptırmak istemiyorsa, PCT’ler aşıların diğer yerel GP uygulamaları, doğrudan yönetilen çalışanları (örneğin sağlık ziyaretçileri, bölge hemşireler vb.) veya alternatif sağlayıcılarla (topluluk ya da hastane çocuk hizmetleri, eczaneler vb.) düzenleyerek.
Sağlık Sekreteri Andy Burnham, “Altı aydan beş yaşına kadar çocukları aşılamak için pratisyen hekimlerle ulusal bir anlaşma yapamayacağımız hayal kırıklığı yaratıyor, ancak şimdi işimize devam ediyoruz ve soruyoruz. yerel sağlık tevkikleri yerel planları yerine getirerek bu çocukların aşılanmasının sorunsuz başlayabilmesini sağlıyor “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.