Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Eşleşip kardeşe böbrek verin – 18 yıl arayla

  • Listed: 9 Ekim 2017 22:20

Description

44 yaşındaki babası Glyn Withers, 44 yaşında böbrek problemleri ile doğdu ve iki yaşında çıkartılmak zorunda kaldı. Diyalizle savaşa girdi, ancak 25 yaşındayken kardeşlerinden Steve, ülkedeki ilk bağış bağışından birinde böbrek bağışladı.
Fakat yaklaşık 15 yıl sonra, Steve’in tuğla yapımcısı bağışta bulunan böbrek başarısızlığa başladı. Bu noktada küçük kardeşi Roger içeri girdi ve böbreklerinden birisini Glyn’e de bağışta bulunmayı teklif etti.
Altı hafta önce Roger, böbreklerinden birisini Glyn’e vermek için üç saatlik sıkıcı bir operasyon geçirdi – Bristol Southmead Hastanesi’nde. Her iki kardeş de iyileşiyor. Bridgwater, Somerset’teki evinden konuşan Glyn, “Roger teklif ettiğinde çok suçlu hissettim çünkü bir kardeşimin böbrek vardı ve adil olduğunu düşünmüyordum.
“Fakat Roger, beni kabullenene kadar çınlayan ve azarladı. Kardeşlerim zeki. Benim için çok acı çekti – şimdiye kadar onlara geri ödeme yapmanın bir yolu yok “dedi.

    Somerset, Taunton’tan bir fırıncı olan Roger, “Bunu hiç düşünmek zorunda değilim. Glyn ağabeyim ve onu parçalara ayırmayı seviyorum. ”
Artık bağışları düşünmeye başkalarına çekiyorlar. Yaklaşık 8.000 böbrek nakli bekliyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.