Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gürültülü olma korkusu, İngilizleri gece uyanık tutar.

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:20

Description

Ev sahipleri, milyonlarca kişinin suç istihbaratından korktuğunu gösteren bir rapora göre, molozlar, vandalizm, sel baskını ve evleri yakma riskinden ötürü uykusuzluklarını kaybediyorlar.
Halifax Ev Sigortası araştırması, kırsal bölgelerde artık suçsuz, huzurlu bir imajın bulunmadığını tespit etti.
UK Mahalle İzleme Güvenliği Başkanı Roy Rudham, “Hükümet politikalarına geliyor. Normalde şehir ve kentsel alanlara atfedilen suç türlerinde artış görüyoruz. Bunun polis kaynaklarına yansıması gerekiyor. Polis topluluğu destek görevlilerini vurmamakla birlikte, polis memurları olmalı. ”
Gölge Ev Sekreteri Chris Grayling, kamu güvenini artırmak için polis teşkilatına çalkalama çağrısı yapılması çağrısında bulundu. Dedi ki: “Bunların hepsi, küçük polis kuvvetlerinin bazılarının aşırı gergin olduğunun altını çiziyor. Mümkün olduğunca kendi masalarına bağlayan bürokrasinin çoğundan kurtulmanın ne kadar önemli olduğunu “söyledi.

    “Ayrıca karşılaştığımız toplumsal zorlukların sadece kentsel İngiltere ile sınırlı olmadığını gösteriyor. Bu sorunlarla uğraşmak için umutsuzca taze bir yaklaşıma ihtiyacımız var “dedi.
Rapora göre, iki kişiden biri karanlığın ardından ülke yolunda güvensiz hissedeceklerini söyledi. 16-19 yaşlarındaki çocukların üçte ikisi geceleri kırsal kesimden korktuklarını itiraf etti.
Kentsel alanlarda yaşayanların beşte biri, Cuma gecesi şehirdeki sokaklarda bir köy pubından daha güvende hissedeceklerini söyledi.
Halifax Ev Sigortası’ndan Martyn Foulds, “Bu araştırma, özellikle yaş ve bölgeye göre kırıldığında ilginç bulgular sundu.

    “Yaşlı rüya, ülkede huzur dolu bir hayat sürmek için şehrin dışına taşınıyor ancak araştırmamız, zamanın değiştiğini gösteriyor.
“Ülke daha tipik korkuların bir kısmını paylaşırken, bu endişeleri ele alış biçimi büyük ölçüde değişebilir.”
Halifax raporunda, şehir sakinlerinin üçte birinden fazlası, mahallelerindeki suç seviyeleri yüzünden eve taşınmayı düşünüyorlardı.
Ayrıca, kırsal alanlarda sekiz milyondan fazla kişinin evlerinde hırsız alarmı bulunmaması nedeniyle kendilerini tehlikeye attığını da belirtti.
Yardım Vakfı Mağdur Desteği’nin başkanı Gillian Guy, “Birçok kişi suçun kentsel bir sorun olduğunu düşünüyor ancak kırsal alanlardaki insanlar da acı çekiyor.

    “Nerede olursanız olun, kişisel güvenlik önemlidir, ancak hayatımızın sürekli olarak suç korkusu altında yaşamamasına rağmen mantıklı önlemler almalıyız.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.