Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Haiti kliniklerinde ilaç azalıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 05:10

Description

Birleşmiş Milletler insani yardım koordinasyon dairesi Elisabeth Byrs’a göre, günlerce haftanın ilerlemesine paralel olarak, yıkık hastanelerde ve doğaçtan gelen kliniklerde talebe ayak uydurmak için uğraşan doktorlar, kamu sağlığına zarar veren bir felakete karşı uyarıda bulunuyorlar; çünkü tedavi edilmemiş yaralanmalarla depremzedeler uygun şekilde ilgilenmiyor. .
Yetkili, sınırlı sayıda suyun bulunduğu karışık kamplarda on binlerce Haiti’nin yaşadığı için de sağlıksız bir sağlık hizmetini öldürebilir.
Dünya Sağlık Örgütü sözcüsü Paul Garwood, tıbbi ekipler de tedavi davaları türünde büyük bir değişim görüyorlar.
Rehabilitasyon kamplarında kızamık ve tetanoz vakalarında artış olduğuna dair doğrulanmamış bildirimlerin yanı sıra artan sayıda ishal vakası bulunduğunu belirtti – kamplarda nüfus yoğunluğunun yüksek olması nedeniyle özellikle endişe verici bir gelişme.
Uluslararası Kızıl Haç Federasyonu sözcüsü Joe Lowry, “Haiti’deki sağlık sistemi depremden oldukça etkilenmiştir” dedi. “Tıbbi personel öldürüldü ve yaralandı, hastaneler yok edildi ve stoklar zarar gördü ve tükendi.”
Haiti kıyı kasabası Jacmel’deki bozuk bir hastaneye gönüllü olarak çalışan Nancy Fleurancois, 12 Ocak depreminden bu yana ilk kez pek çok kişinin günde 500 kişiyi tedavi ettiğini ve antibakteriyel ve cerrahi malzemelere ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Delaware’li Newark’tan bir Haiti Amerikalı olan Fleurancois, “İnsanlar buraya geliyor ve ölümün kapısında!” Dedi. “Daha fazla yardım gerekiyor.”
Haiti’deki BM barış misyonunun genel başkan yardımcısı Anthony Banbury, Jacmel’e yaptığı bir gezi sırasında Fleurancois’in kıtlıklarını gidermeye çalışacağını söyledi; ancak Haiti’nin dört bir yanındaki ilaca “ciddi bir ihtiyaç” olduğunu belirtti.
Bu ihtiyaçlar, tıp gibi hasar gören yollar ve limanlar ve teslim edilmek üzere bekleyen uçuşların birikimini karşılayamayan küçük bir havalimanı nedeniyle tonlarca yiyecek, su ve çadır teslim etme aciliyetiyle yarışıyor. gereçler. Eşgüdüm, gıda ve tıbbın dağılımında büyük boşluklar bırakarak bir problem olmaya devam ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.