Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İklim kampanyacıları polis patladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 21:45

Description

Cumartesi günü on binlerce gösterici sokağa çıkınca iki İngiliz gözaltına alındı ​​ve 960’dan fazla kişi tutuklandı.
Gergin yükseldi ve iklim değişikliğiyle mücadele için adil ve bağlayıcı yeni bir global anlaşma talebinde bulunmak için giderek kızgın protesto sırasında polisle çatışmalar oldu.
Danimarka’nın başkentinde Birleşmiş Milletler iklim görüşmelerinde yaşanan sıkışıklığın yarısını işaret etti. Ancak protestocular, subayların protestocularla temas kurmak için gereksiz yere ağır bir yaklaşımda bulunduklarını söyledi.
Dünya Kalkınma Hareketi direktörü Deborah Doane şunları söyledi: “Polisin inanılmaz derecede aile dostu bir yürüyüşle bu aşırı şekilde tepki vermesi kesinlikle çılgınca.
“Bu, protesto hakkının tamamen ihlalidir ve demokrasinin çöküşüne doğru atılmış bir adımdır, bu, zamanımızın en önemli meselesidir ve halkın cezalandırılmaksızın duymaları gerekir.”
Kampanya grubu İklim Adaleti Eylemi, protestocuların Danimarka polisi tarafından gözaltına alınmadığını iddia etti.
Grupla birlikte kampanya yürüten Helga Matthiassen, yakın tarihte geçirdiği bir yaralanma nedeniyle serbest bırakılmadan önce bir saat boyunca gözaltına alındığını söyledi: “Sadece protesto hakkından yoksun değil, aynı zamanda temel insan hakları da gözardı edildi. Bu gülünç, düzenlenen polis egzersizi. ”
Şiddetten uzak, Canterbury Başpiskoposu kentte insanlara birbirlerine daha fazla saygı göstermelerini istemek için görünecek. Dr Rowan Williams ayrıca, dünyadaki enerji kullanımını ve israfını azaltmak için çağrıda bulunacak.
Bir Kopenhag polis sözcüsü, iki İngiliz’in protesto sırasında vandalizm nedeniyle bir polis memuruna gönderildiğini söyledi. Bakan, gösteriler sırasında yaklaşık 960 kişinin tutuklandığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.