Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Klan başkanının oğlu katliam suçlamasıyla

  • Listed: 11 Ekim 2017 08:45

Description

Savcı Al Calica, en az 10 tanık, rakibinin seçim karavan anlarını 23 Kasım katliamından önce engelleyen polis memurları da dahil olmak üzere silahlı kişilere liderlik eden Andal Ampatuan Jr’ı gördüğünü ifade edeceklerini söyledi.
Saatler sonra birlikler, karayolunun yakınındaki kurşunlanmış ve kesilen cesetlerin çimlerin içine dökülüp aceleyle üç toplu mezara gömüldüğünü buldular.
Ampatuan geçtiğimiz hafta kendisini suçladı ve suçlamaları reddetti.
Cumhurbaşkanı Gloria Macapagal Arroyo ile müttefik olan ve güneyde yoksullaşan Maguindanao eyaletini yıllardır karşılanmamış bir klanın başıtı.
Babası, ailenin patriği ve altı diğer aile üyeleri de şüpheli kabul ediliyor, ancak suçlanmıyor.
Savcılar başlangıçta, bölgesel mahkeme Ampatuan kasabasındaki katliam alanına en yakın olan güney Cotabato şehrinde Ampatuan hakkında 25 cinayet suçlaması düzenledi.
Cinayet davasını ele alan beş savcı, Manila’dan iki hava kuvvetleri helikopterindeki Cotabato şehrine tanıklardan gelen iki kutu yükleme kanıtı ve yemin beyannamesi taşıdıklarını açıkladı. Güvenlik nedenlerinden ötürü mahkemeden Manila’daki davayı denemelerini istemektedir.
Calica, “Kanıtlar güçlü” diyen Calica, en az 10 şahidin Ampatuan’la cinayetleri birbirine bağlayan yazılı ifadeler sunduğunu da sözlerine ekledi.
O, üçü gazetecileri ve eşini, iki kızkardeşini, bir teyzeyi ve Ampatuan’ın rakibi olan Maguindanao’nun Buloo belediye başkan yardımcısı Esmael Mangudadatu’yu birkaç taraftar taşıyan konvoyda bulunduğunu söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.