Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Küçük Ben için çiftin gözyaşları

  • Listed: 10 Ekim 2017 13:10

Description

Ben McCreath, annesi Louise’in yarı zamanlı bir resepsiyonist olarak çalıştığı Edinburgh Prens Exchange binasının birinci katına girip sadece 21 aylıkken yaşındaydı.
Dün o ve kocası Ross, ölümcül bir kaza soruşturmasının ikinci gününde gözyaşı döktü.
Binanın mimarı Mark McPhillips’in, Ben’in ölümle sonuçlanacak olan orijinal bina planlarında değişiklik yaptığını itiraf ettiler.
Ve Ben’in 15 cm boşluğundan düştükten sonra ölümüne rağmen, Bay McPhillips, ilk tasarlandığıdan daha büyük hale getirme kararı ile hâlâ memnun kaldığını söyledi.
Çocuk yürümeye başlayan kadın, annesinin yanında bir gün uzakta şehrin Earl Grey Caddesi’ndeki ofisine gitti. Edinburg Şerif Mahkemesi’ndeki soruşturma daha önce kendisinden yazılı bir açıklama yaparak Ben’in ayrıldığı yerden nasıl kalktığını anlattı.

    Korku olayında, oğlunun cam bir balkondaki bir delikten düştüğünü gördü.
2000 yılında yapı tamamlanmadan sadece altı ay önce mimar, balkon cam panellerindeki boşluğun boyutunun arttırılmasını emretti.
Cam balkonu inşaa eden cam yapım şirketi Charles Henshaw’ın avukatı Craig Turnbull, “Boşluğun artmasıyla memnun oldunuz mu?” Diye sordu.
Bay McPhillips: “100 mm’lik boşluğu değiştirmenin tek sebebi, bir şeyin üstesinden gelmekti ancak ne olduğunu hatırlayamıyorum.”
Tüm taraflar için avukatlar, binanın sadece Edinburgh ofis belediyesi olarak kabul edildiği için Çocuk Güvenliği Yönetmeliği’ne uyma ihtiyacı duymadığını kabul etti.

    Şerif Mhairi Stephen’den önceki soruşturma Charles Henshaw Ltd. genel müdürü Thomas Lamb’dan da kanıtlar duydu.
Maliye müdürü Angie Main’den, bir cam balkonun bir ucunda 150 mm’lik bir boşluğa ihtiyaç duyup bulmadığını soran Bay Lamb, “Hiçbir şey” dedi.
“Sadece 12 mm’lik alanın mantıklı olacağını önermiştim.”
Duruşma devam ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.