Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

NATO müttefikleri ekstra kuvvetler rehininde

  • Listed: 11 Ekim 2017 12:50

Description

Bu arada ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, müttefiklerine, uzun savaşta gelgiti değiştirmek için bir kuvvet verilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.
Danimarka’nın NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen Nato karargahında en az 25 ülkenin Afganistan’daki 2010 yılında ek güçleri “gelecek daha fazla ile” sağlayacağını söyledi.
Ve sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi katılan 44 ülke, sekiz yıllık savaşı başarılı bir sonuca götürme konusundaki kararlılığında” kesinlikle birleşti “dedi.
Başkan Bush Barack Obama’nın ABD’nin savaş çabalarını güçlendirme kararını verdikten sonra, askerin tahmini, Bay Ramussen’in Salı günü yaptığı 5.000 kuvvetli sözten 2.000 daha yüksekti. Obama, önümüzdeki sonbaharda Afganistan’a 30,000 ABD askeri gönderileceğini açıkladı.
Rasmussen, “Bugün odadaki en güçlü mesaj dayanışmaydı” dedi. “Milletler sözlerini eylemlerimizle destekliyor.”
Bayan Clinton, müttefikler dışişleri bakanlarına savaş çabalarına mümkün olan en kısa sürede katkıda bulunmanın şart olduğunu söyledi.
İtalya ve İngiltere’ye yeni birlik katkılarından duyurdukları için teşekkür ederek, askeri olmayan yardımların aynı derecede önemli olduğunu söyledi.
NATO’nun en üst düzey siyasi konseyi Kuzey Atlantik Konseyi’ne “Ek kuvvetler için aciliyet söz konusu ancak varlığı belirsiz olmayacak” dedi. Başkan Obama’nın ABD kuvvetlerini Temmuz 2011’de çekmeye başlamasına Salı günü yaptığı sözü aktardı.
Bayan Clinton, “O zaman Afgan güvenlik güçlerine, Afganistan’ın geleceğinin ve güvencemizin güvencesi ile zamanla Afganistan’daki muharebe güçlerini kaldırma yetkisi ve sorumluluğunu devretmeye başlayacağız” sözleriyle, hazırladığı sözlerin bir kopyasına göre kapalı kapılarla yapılan toplantıya.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.