Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Neden hile yapan erkekleri kadınlar affeder

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:50

Description

Buna karşın erkekler, eşleri başka biriyle yattığında daha fazla üzülüyorlar.
Araştırmacılar 416 kişiye neyin daha üzücü olacağını, eşlerinin cinsel ilişkiye girdiklerini veya başkasıyla derin bir duygusal bağ oluşturduğunu sordu.
Çoğu erkek, taahhüt üzerine bağımsızlıklarını değerlendiler ve onları duygusal aldatmacadan ziyade cinsel ihanete kaptırdı. Bulguları Psikolojik Bilim tarafından çevrimiçi olarak yayınlanan araştırmacılar, araştırmalarının, erkek cinsel kıskançlığın evrimsel olduğunu ve kendi çocuklarını babası mı kurduklarına dair belirsizlikle bağlantılı olduğu teorisini çürüttüğünü iddia ediyor.
Bunun yerine, kendine güven ve güvensizlik özelliklerinin kıskanç köklü olduğuna inanırlar.
Psikologlar Pennsylvania Eyalet Üniversitesi’nden Dr. Kenneth Levy ve Dr Kristen Kelly, bağımsızlıklarını değerlendirecek kişilerin daha çok savunmasız olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Duygusal yakınlıktan ziyade cinsiyetle meşgul olurlar.

    Araştırmacılar, “Bu, kıskançlıktaki cinsiyet farklılıklarının altında yatan psikolojik ve kültürel-çevresel mekanizmaların daha önce tanınandan daha fazla rol oynayabileceği anlamına geliyor” dedi.
Çalışmanın şiddetli kıskançlığa daha fazla ışık tutacağını umuyorlar. “Erkek cinsel kıskançlığı cinsel kıskançlığın anlaşılmasının önemini vurgulayan eş cinayetinin ve cinayetin önde gelen sebebidir” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.