Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Noel, Tesco için birinciyi ödüllendiriyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:45

Description

Süpermarket, benzin hariç olmak üzere 9 Ocak’a kadar altı hafta boyunca% 4.9 oranında büyüyen ve KDV’deki değişikliğe göre düzeltilmiş satışlar yaptığını söyledi.
En iyi ürün yelpazesinin “gerçek bir kazanan” olduğunu ve% 16 oranında arttığını,% 35 daha fazla Şampanya şişesinin geçen yıla oranla satıldığını söyledi.
Tesco, Noel’den önce 100 milyon £ ekstra sadakat fişleri dağıttı ve firma, geri alınanlardan 40 milyon £ değerinde olduğunu söyledi.
Tesco’nun performansı, Noel dönemi için analistlerin beklentilerinin en üstünde yer aldı ve sektör boyunca güçlü bir ticaret periyodunu yansıtıyordu. Rakamlarını bildiren rakip Sainsbury, KDV ve yakıt hariç 2 Ocak’taki çeyrekte% 4.2 gibi bir satış büyümesi gördü.
Tesco finans direktörü Laurie McIlwee, ek kuponların beğenilen satış rakamlarını yaklaşık 0,5 puan artırdığını ve müşterilerin süpermarketle alışveriş yapmalarını sağladığını söyledi.
Süpermarketin tanıtım faaliyetini yavaş yavaş azalttığını belirtti ancak indirim ortamı olduğunu söyledi.
Tüketiciler bir önceki yılın endişelerini bir kenara bırakıp kendilerini şenlikten önce tattırmak istiyorlardı. “Sürekli kötü haberlerden beslenen bir insan unsuru var – onlar Noel’in tadını çıkarmak istiyorlar” dedi.
Giysi, elektrikli eşyalar ve oyuncaklar, şenlik döneminde güçlü bir performans sergileyen gıda dışı eşyalar arasındaydı. Ve altı hafta içerisinde çevrimiçi satışlar yaklaşık% 20 arttı, hem gıda hem de diğer kalemler yükseldi.
Bay McIlwee, karlı hava koşullarına rağmen mağazaları açık tuttuğu için personele övgüde bulundu ve ulaşım sorunlarının müşterilerin çevrimiçi satın alma işlemlerine yöneldiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.