Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Pakistan’da dört militan öldü

  • Listed: 3 Ekim 2017 10:20

Description

Çatışma, Kuzey Waziristan kabilesi bölgesinde bir haftadan az bir sürede ikinciydi ve ordunun bölgedeki militanlarla vurduğu düşünülen ateşkesleri baltalayabilir.
İki yerel istihbarat yetkilisi, militanlar Esha köyü kontrol noktasına silahlar ve roketlerle saldırdı ancak güvenlik güçleri saldırıya itti dedi.
Şüpheli militanların kesin kimlikleri hemen bilinmemekle birlikte, Kuzey Veziristan’ın bu bölgesi Afganistan’daki sınır boyunca ABD ve Nato askerleriyle savaşmaya odaklanan militan komutan Hafiz Gül Bahadur’un kontrolü altındadır ve bir mütarekeye kavuştuğu düşünülmektedir orduyla
Kuzey Waziristan’daki çoğu militan grup sınırın ötesinde savaşa odaklanırken, Pakistan’ın kuzey-batı bölgelerindeki ordu saldırıları, Pakistan’ın Taliban gibi ülkedeki hedeflere saldıran ağlara karşı olmuştur.
ABD, Pakistan’ın Kuzey Waziristan gruplarını ele geçirmesini istiyor ancak İslamabad, başka bir cephe açmak için kaynak olmadığını söyledi. Eleştirmenler, Pakistan’ın militanları kızdırmak istemediğinden şüpheleniyor; ABD ayrıldıktan sonra Afganistan’daki işleri etkilemek gerekebilir.
Geçen hafta sonlarında, militanlar, Kuzey VVaziristan’ın Datta Khel bölgesinde seyretmekte olan bir Pakistan ordusu konvoyuna pusu kurarak sekiz askerini öldürdüler.
İstihbarat yetkilileri, o zaman bölgedeki 15 yaşındaki bir oğlanın önceki bir grup asker tarafından vurularak öldürüldükten sonra kabilelerin yerel militanlara pusu kurmaları için katıldığını söyledi.
Geçtiğimiz hafta vurulan bölge, Kuzey Waziristan’da faaliyet gösteren az sayıdaki Pakistanlı Taliban komutanlarından Sadık Noor tarafından kontrol edildi. Bununla birlikte, Kuzey Waziristan’daki Pakistanlı Taliban’ın sayıları, ana kalelerine, Güney Waziristan’a yönelik bir ordudan kaçtıkça arttığına inanılıyor.
Hükümet veya ordu tarafından kabile bölgelerinin dışına çıkarılan bilgilerin çoğunda olduğu gibi, bağımsız doğrulama neredeyse imkansızdır, çünkü bu kaynaklara erişim ciddi şekilde kısıtlanmıştır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.