Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polanski cinsel davanın temyiz duruşması sırasında

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:20

Description

Los Angeles’taki üç hakim heyetten önce yapılan duruşma, Polanski avukatı Çad Hummel’in iddialarıyla başladı.
Yönetmen, İsviçre dağlık evinde tutuklanmaya devam ediyor.
Avukatları, yargıçlardan ve savcılığa aykırı davrandığından dolayı tecavüz davasının atılması gerektiği yönündeki iddiasını sürdürmek için yönetmenin yerinde olması gerekmediğini hâkimlerden istemektedir.
Bir hakim, Polanski’nin kendisini teslim etmesi ve talebinde bulunması gerektiğini söyleyerek, bu yılın başlarında işten çıkarılma kararını reddetti.
Savcılar, Çin Mahalle müdürü Eylül ayında İsviçre’de tutuklandıktan sonra konunun tartışmaya açık olduğunu savunuyor.
Hummel, açılış konuşmasında California 2. Bölge Temyiz Mahkemesinin davayı adalet adına kapatma yetkisine sahip olduğunu söyledi.
Bununla birlikte, adiller, Hummel’e, polanski davanın bu yılın başlarında işten çıkarılmasını savunduğında, alt mahkeme hâkimi ne önce gerçekleri tartıştı.
Adalet Başkanlığı Dennis M Perluss, Polanski’nin davasını 1970’lerin sonlarında ele alan hakim tarafından büyük bir suistimal olduğu görüldüğünü de belirtti.
Ancak Perluss, geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan suistimal sorunlarının çoğunun 30 yılı aşkın bir süre önce ülkesinden kaçtığı Polanski avukatlarıyla tanındığını ve bu tarihten sonra kaldırılmasının gerektiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.