Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polis çarpışma sürücüsü olarak öfke suçlamalardan uzak duruyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:20

Description

Bir polis sürücüsü eğitmeni, üç subayla birlikte arabada bulunmasına karşın, bir eğitim tatbikatı sırasında meydana gelen kazayla yüz yüze gelmeyecektir.
38 yaşındaki ambulans sürücüsü Keith Fernie, 49 yaşındaki babası Charles Thomson’ın paramparça bir bilek varken çürük ve uçan cam kesintileri geçirdi.
Bay Thomson’un öfkeli karısı Shonagh, 50. “Polis arabası sadece yolun yanlış tarafında değil, kontrol dışı kaldı. Tekerleklerden duman çıktı ve ambulansa çarptığında yolun yanlış tarafına doğru kaymıştı. Neden herhangi bir işlem yapılmadığını anlayamıyorum. Çok hasar oluştu ve Charles çok acıdı, ama hiçbir şey olmayacak. ”
Geçtiğimiz Mayıs ayında Cockbridge’de Tomintoul yolunda meydana gelen kazada Grampian Polisi tarafından yapılan ilk soruşturma polis arabasının yolun yanlış tarafında olduğunu ileri sürdü. Bay Fernie yaralı subayları, halen işsiz olan Bay Thomson’la hastaneye kaldırılmadan önce tedavi etti.

    Bay Thomson’un karısı olan bir dükkân asistanı: “Danışman, Keith’in çok fazla fizyoterapiye ihtiyacı olduğunu ve elini ve bileklerini asla tam olarak geri alamayacağını söyledi. Kazayı kazadan sonra bir iki ay boyunca eli pençeye benziyordu. Ayrıca, bir tereddüt içinde uyandıktan sonra kazayı tekrar canlandırdıktan sonra kabuslar ve geri bildirimler nedeniyle danışmanlık aldı. ”
Kazaya ilişkin bir rapor Procurator Fiscal’a gönderilmiştir, ancak herhangi bir subaya karşı herhangi bir işlem yapılmasına karar verilmiştir. Bayan Thomson, Birleşmiş Milletler Bakanı Alex Salmond, Adalet Sekreteri Kenny MacAskill ve Lord Advocate Elish Angiolini’ye yanıt talep etti.
Kuzeydoğu MSP Alex Johnstone, kovuşturma yapılmaması kararını kınadı.

    “Bu konuda öfkeliyim” dedi. “Yollarımız üzerinde, uygunsuz ve yüksek hızlarda sürüş yapan insanlarla ciddi bir problemimiz var. Bu, genç sürücüler için belirsiz bir mesaj gönderiyor. ”
Crown Office sözcüsü şunları söyledi: “Tam ve dikkatle incelendikten sonra, yargılamanın yapılmamasına karar verildi.”
Kuzey Karma Polis Kurulu Başkanı Norman Macleod şunları söyledi: “Kovuşturulma kararı, yalnızca savcıyla yatıyor. Ailelerin mali konuşma ve açıklama talep etme şansı var. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.