Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polis yüzü ‘isim ve utanç’ sınırı

  • Listed: 11 Ekim 2017 11:45

Description

Adalet Bakanlığı, suçluların adları, yaşları, bulundukları yer ve suçları gibi kişisel bilgilerini rutin olarak yayınlamalıdır.
Ancak memurların fotoğrafları yayınlamak için belirli bir nedene ihtiyaçları var. Ayrıntılı kurallar, kamu davasını Taç ve Sulh Ceza Mahkemelerinden çıkarma lehine bir “varsayım” olması gerektiğini belirtti.
Fakat veri koruma ve insan hakları kanunları, neyin yayınlandığı, nasıl halka açıldığı ve ne kadar süreyle kısıtlandığı anlamına gelir. Rehberlik, polis ve kasaba salonlarının, suçlunun ailesine yayıncılığın etkisini hesaba katması gerektiğini belirtti.
Yetkililer, kararların ve cezaların kamuya açık hale getirilip getirilmesinin “orantılı” olup olmadığını ve kişisel bilgilerin yayınlanmasının ceza üzerinde “haksız yere olumsuz bir etki yaratabileceğini” de düşünmelidir.
Halkı rahatlatmak için yeterli olduğu takdirde, “birisinin” kimin kimliğinden vazgeçmeden suçtan mahkûm edildiğini söylemeyi düşünebilirler. Küçük suçlarla yalnızca taahhütlü sayı ve kaçını ele alabilirler ve daha fazla ayrıntı yayınlamazlar.
Suçlularla ilgili uzun vadede “olumsuz sonuçlar” konusundaki endişeler, verilerin suçun işlendiği yere yakın insanlarla sınırlı olabileceği anlamına gelir.
Rehberlik, güçlerin web üzerinde sunmak yerine halka açık toplantılarda broşür dağıtabileceğini veya bilgi sağlayabileceğini söylüyor. Belgede “Çevrimiçi tanıtımın gerekçelendirilmesi gerekiyor ve küçük suç / ceza ya da ilk kez suçlular için genellikle uygun olmayacak” dedi.
Adalet Sekreteri Jack Straw şöyle dedi: “İnsanlar ceza adalet sistemimize güvenmek istiyorsa, adalet yapılmalı ve yapılması gerektiği görülüyor.
Bireysel suçlar genelde bir sürü medyada yer alıyor ve haber topluluklar arasında hızlı bir şekilde bir suçun işlendiğine işaret ediyor ancak birilerinin yakalanması, kovuşturulması, hüküm giymesi ve cezalandırılması gibi haberler şu ana kadar seyahat etmiyor. suçluların suçlarının sonucundan kurtulamayacaklarını “söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.