Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Polise 300 yıl uzak durduğunu vurguladı

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:40

Description

Geçtiğimiz yıldan bu yana İskoçya’da polis güçlerinin yaklaşık 120.000 gün içinde ortaya çıkan yeni figür kaygı ve psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalmış durumda.
Stresli personel düzinelerce, aynı zamanda zihinsel sağlık sorunları yüzünden işlerinden ayrılmak zorunda kalmışlardır.
Dün, muhalefet politikacılar yüksek yokluğa ilişkin bir soruşturma talebinde bulundu ve azınlıkta olan subaylara daha iyi destek çağrısında bulundu.
İşçi adayı sözcüsü Richard Baker şunları söyledi: “İskoç Hükümeti memurları doğru bir şekilde desteklemeye ve onların refahının düzgün bir şekilde halledilmesine başlamanın hayati önem taşımaktadır.”

    Bilgi Edinme Özgürlüğü yasası ile elde edilen veriler, İskoçya’daki en büyük gücün, Strathclyde’deki subayların yaklaşık 230.000 yıllık polislik süresine eşdeğer olarak, 85.000’den fazla günü alarak en kötü etkilenmiş olduğunu ortaya çıkardı. Yaklaşık 36 personel sürekli stres ve kaygı nedeniyle işinden ayrıldı.
Tayside 25 yılı aşkın bir süre psikolojik sağlık sorunlarına yol açtı; Lothian and Borders Poligon ise yaklaşık yirmi yıl kaybetti ve yedi personel psikolojik baskıların bir sonucu olarak görevlerini bıraktı.
Merkezi ve Grampians kuvvetleri her biri polislik yaklaşık 15 yıl kaybetti ve Kuzey Constabulary’de, dokuz yılın biraz üzerinde stres ve kaygı kayboldu.

    Dumfries ve Galloway’daki subaylar yedi yıl uzak kaldı, ancak güç kaç personelin işinden kalıcı olarak ayrıldığını açıklamayı reddetti.
Fife, stres nedeniyle en düşük toplam hasta gününü kaydetti ve 2008 başından bu yana neredeyse beş yılın eşdeğeri kaldı.
İskoçya Baş Polis Memurları Birliği (ACPOS), stres yüzünden alınan hastalık günlerinin sayısının düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.
Bir sözcü sözlerini şöyle sürdürdü: “Her gün sözlü ve fiziksel olarak kötüye kullanma olasılığına karşı çok az insan kendi işine gidiyor ancak polis memurları yapıyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.