Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ragbi Birliği: Kuralları değiştirme zamanı

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:45

Description

All Blacks’in sıralaması, İrlanda’yı hafta sonlarında Fransa’yı süpürdükleri ihtişamı göz önüne alındığında, yaz gezilerine ve muhtemelen ötesine kadar sürdürülecektir.
Dan Carter mükemmel bir formda, Marsilya’da 39-12’lik nefes kesici bir kazanma ile ragbi birliğini torpor’tan çekti ve sporun boğucu yönetmelikleri uyarınca eğlendirmenin mümkün olduğunu kanıtladı.
Ancak Beş Zahnede muhteşem bir performans sergileyen Yeni Zelandalı, altıncı sırada olan İngiltere ile omuz omuza duracak ve daha az ölümlü olmanın eğlencede yer almasını mümkün kılmak için yasalara bir şey yapılmasını isteyecek.
Yeni Zelanda teknik direktörü Graham Henry “Rugby’de son bir yıl boyunca sıkıcı şeyler oldu” dedi.

    “Rugby, modern kurallar çerçevesinde oynamak ve bu oyunu çok iyi bir başarıya dönüştürmek için zor bir oyundur. Bir süredir uluslararası bir tarafın en iyi saldırı görüntüsü olduğunu düşündüm.
“Buraya iyi futbol oynamak için geldik ve bunu yaptık. İleriye doğru yakalamak ve geçmek mümkün olmuştu ve böyle ilerlediğinizde fırsatlar yaratıyorsunuz “dedi.
All Blacks, Twickenham’daki Barbarlar ile Cumartesi günü toplanan kavurma savaşına hazırlanınca dün Londra’nın Hyde Park’ında dolaşırken, hareket eden oyuncular ve şok ediciler, oyunun kireçli halinin gündeme geleceği bugünkü Uluslararası Rugby Kurulu konsey toplantısına hazırlanıyorlardı.

    Bu sezondaki arıza, sonsuz hava tekme borsalarında çözülmekte olan çok sayıda oyuna neden oldu ve taraflar cezaları verme korkusuyla karşı atağa gönülsüz davrandılar.
Yaz mevsiminde yaz mevsiminde yaz aylarında bazı çok özel değişiklikler yapıldı ve oyuncuların ayağının altında ve kendi vücut ağırlığınızı topun üzerinde tutup tutmamak zorunda kaldıklarının yorumlanması da RFU direktörü ” elit rugby, Rob Andrew.
“Sarkacıyı savunma tarafı lehine çevirdiğini hissediyoruz ve IRB’den Salı günü umarım dolandaki olayları ve genel oyunda neler olduğunu incelemek üzere bu konuyla ilgilenmesini rica ediyoruz.”

    2011 Dünya Kupası sonrasına kadar herhangi bir kanun değişikliğinin yapılmasına izin verilmemekle birlikte, yetkililere saldıran tarafa daha fazla sempatik bir şekilde hakim olmasına izin veren bir IRB direktifi oyunun serbest kalmasına ve gösterinin geliştirilmesine yardımcı olabilir. Dünyadaki yarışlarda yaşanan düşüşe ve Premiership’deki uçurumdan düşmeye çalışmak, bu sezon her maçta ortalama 2.6 denemeye girdiğinde, bu sezon 4.1 maçında mutlaka gerek duyuluyor.
Harlequins tarafı Gloucester’a karşı oynanan dokuz tur maçında sadece yedinci deneme bonus puanına sahip olan İngiliz kanat Ugo Monye “Seyirciler ve oyuncuların elinde biraz daha top oynaması güzel olur” dedi.
“Oyunu biraz daha serbest bırakmanın bir yolu olmalı. Sıraya bakmaları gerekiyor. Sinir bozucu ve savunma taraflarını çok ağırlıyor. ”

    İngiltere’nin eski kanadı Lesley Vainikolo, bugünkü IRB toplantısında bir öneri onaylanırsa, Tonga için bir sonraki Dünya Kupası’nda oynayabilir.
Şu anda, oyuncular yalnızca bir ulus için uluslararası rugby oynayabilir, ancak Yeni Zelanda, üst düzey ülkeler tarafından kapatılanların 12 aylık bir stand-down döneminden sonra ikinci kademe ülkelerdeki Test kariyerlerine devam etmesini sağlayacak bir öneri getirdi.
Böyle bir hareket Gloucester kanadı için yeni bir yol açacak ve Wallabies tarafından 67 kez kapatılan Leicester Lote Tuqiri’nin Fiji’ye dönüşmesine izin verecekti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.