Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Şerif katibi 130.000 £ ‘lık giderleri kabul ediyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:35

Description

Üç yıl içinde iki sahte plan düzenleyen 29 yaşındaki Graeme Wilson, jürinin adını kendine değiştirecek ve kendisine ödenmesi gereken çekleri 52 bin sterlin civarında netleştirecekti.
Wilson başka bir departmana taşındığında, doktorlardan hiçbir zaman yapılmayan psikolojik değerlendirmeler için faturalar üreten ikinci bir şema düzenledi.
Yanlış doktorların adreslerine çekler gönderildi ve Wilson’a yönlendirilerek ona 78.000 sterlin daha para kazandı.
Savurgan yaşam tarzı sorulduğunda meslektaşlarına, zengin ebeveynleri olan, yarı profesyonel bir ragbi oyuncusu olarak çalışan ve kiralanmış bir evden nakit para kazanmayı içeren açıklamaları yaptı.
Edinburgh Şerif Mahkemesi, bir meslektaşının yaptığı bir rugby oyununda bile gördüğünü duyurdu ve yorumcu G Wilson olarak oyuncu seçtiğinde bir hata yapıldığını söyledi. Şerif Deidre MacNeill QC, Wilson’a klasik bir conmanın karakteristik özelliklerini gösterdiğini ve şöyle dedi: “Şok edici bir güven ihlalidir ve bu şekilde gerçekleştirilmiştir oldukça nefes kesici.”

    Wilson’un planları istifasından sonra geldi, çünkü çalışmalarının genel standardı, 2003’te katıldığı Şerif Mahkemesi Servisinde patronları arasında kaygı uyandırıyordu.
Wilson, ayrıldıktan üç ay sonra geçen yılın Mart ayında, Edinburgh Şerif Mahkemesine geri döndü ve CCTV, suçlulara yönelik psikolojik değerlendirmeler için doktorlardan olduğu iddia edilen faturaları içeren zarfları teslim etti. Wilson, doktorları, raporları ve suçluları uydurmuştu, ancak Mahkeme Servisinde hala para vardı.
Soruşturmalar Wilson’ın 206 jürinin gider talebi formlarını tahrif ettiklerini ve bunun sonucunda 52.000 £ kendi banka hesabına yönlendirildiğini ortaya çıkardı. Mali mülklerinden Isabel Clark, soruşturmalarda nakit paranın harcanmış olduğunu gösterdiğini söyledi.

    İlk suçlu olan Wilson, 9 Ocak 2006 ile 24 Kasım 2006 tarihleri ​​arasında ilk, 2 Ekim 2007’den 6 Mart 2009 tarihine kadar iki sahte plan düzenlediğini ve sahtekarlıkla yaklaşık 130.000 £ talep edildiğini itiraf etti. O, Edinburgh Şerif Mahkemesinde ve Kirkcaldy’deki ev adresinin de bulunduğu diğer adreslerde suçu gerçekleştirdi.
Şerif MacNeill, cezaları hafifletme isteği duyulduğunda önümüzdeki aya kadar cezalar erteledi.
İskoçya Mahkemesi Hizmetlerinden sorumlu bir sözcü, “Eski bir çalışanın ayrıcalıklı konumunu kötüye kullanması ve hizmeti dolandırmak için sistemlerimiz ve süreçlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi kullanması son derece hayal kırıklığı yaratıyor” dedi. Bu korkunç bir güven ihlaliydi.

    “Mesele kamu fonlarını içerdiğinden şimdi tam tazminat isteyeceğiz.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.