Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sivil hayatta gergin askerler suç haline dönüşüyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:30

Description

Bu rakam, Hükümet’in barların arkasında 3.000’den fazla eski asker bulunduğunu iddia etmesi karşısında uçuyor.
Hapishanelerin eski Baş Müfettişi olan Lord Ramsbotham, “Bu Hükümet figürleriyle büyük bir sorun var, bu çok ciddi bir sorunun çözülmesine yardımcı olmuyor.
“Bu insanların birçoğu Irak’ta veya Afganistan’da hizmet görmüş ve post travmatik stres bozukluğu sorunu var. İşleri elinde tutamayacağını, içki içmeye, bazen uyuşturucuya kapılmaya ve kendilerini belada bulamayacaklarına inanıyorlar. ”
Veterans Bakanı Kevan Jones’u, eski askerlerin yardımına yönelik birleşik bir stratejinin koordinasyonunda başkanlık yapmaktan başarısız olmakla suçladı. Adalet Bakanı Maria Eagle, geçtiğimiz hafta milletvekillerine verdiği demeçte, İngiltere ve Galler’deki ceza infaz kurumlarının yüzde üçü eski kuvvetler çalışanlarıydı.

    Bu rakam kampanyacılar tarafından saldırıya uğradı ve kampanyacılar aslında sekiz yüzde iddia ediyor ve yüzde sekiz oranında topluluk cezası veriliyor. Sadece beş yılda yüzde 30’luk bir artışla 20.000’den fazla gelir.
Bazı cezaevleri, eski askerlere özel yardımlar sağlayan projeleri benimsemek zorunda kaldı. Ve Kent’te polis, tutuklandıklarında eski askerleri tespit etmeyi amaçlayan Helping Hands Operasyonunu başlatmak üzeredir. Warren Morris, 39 yaşındaki Royal Green Jackets’ten ayrıldıktan sonra tekrar tekrar cezaevinde tutuldu. Geçen yıl post travmatik stres bozukluğu teşhisi kondu.
“İçki ile ilgili sorunlar yaşadım, ancak fark etmediğim şey kendi kendine ilaç alıp başka şeyleri örtermem” dedi. “16 yaşındayken katıldım ve 150 askerden ve 100 milyon lira teçhizattan sorumlu renkli çavuş yapmıştım. Sivil hayat tamamen yeni. Çay oğlu olarak başlamak zorunda kaldım ve ona kızdım. Ailemi ve evimi kaybettim, çünkü hepsi de çıktımda bana destek olacak kimse yoktu. ”

    Ulusal Gözlem Görevlileri Birliği, Hükümet rakamlarını yanıltıcı olarak nitelendirdi. Sözcüsü Harry Fletcher şunları söyledi: “Gözlemlediğimiz cezaevleri, gerçek rakamın yüzde sekiz ila yüzde 10 arasında olduğu gerçeğini ortaya koydu.”
Ancak Bay Jones suçlamaları reddetti. Pazar Express’e verdiği demeçte, “Bu bağımsız bir ajans tarafından alınan en kapsamlı araştırma oldu. Rakamların hafife alındığına dair iddialarını reddediyorum ve pek çok mahpusun, aslında değillerse eski hizmet olduğunu söyleyebileceklerini hatırlatacaklarını söyleyenlere sormak istiyorum “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.