Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Spitfire kahraman ev bakım ev ödemek için satmak zorunda kaldı ücretleri

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:10

Description

John Mejor, bakım evinde tedavisi için NHS fonuna artık müsait değil ve bakım faturalarını karşılamak için haftada 700 £ bulması gereken uyarıldı.
** POLİS SAATLERİNİ YENİ EVDE BULUN **
88 yaşındaki İkinci Dünya Savaşı uzmanı, hayatlarını boyunca vergilerini ödemiş olmasına rağmen, evlerini satmaya zorlayan ya da bakım için para ödemeye çalışan zor çalışan yaşlıların en büyüğü.
Daily Express, Yaşlılar Haçlı Sefaretine saygı çerçevesinde, her yıl 50.000 emeklinin evlerini bakım için ödemeye zorlamak üzere gördüğü utanç verici politikasını vurguladı.

    İş vaatlerine rağmen, hayatlarını kurtaran rekor sayıda insan, evlerini hala satılık hale getirmek zorunda kalıyor; paralarını boşa harcayanlar ise ücretsiz bakım alıyor. Demans formunda olan iki baba Bay Mejor, durumu bozulduktan 18 ay önce bir bakım evine taşındı.
TAHVAN: İŞÇENİN İYİLEŞTİRME SİSTEMİ BİR BİLGİ Mİ?
Exmouth, Devon’daki Linksway Care Home’ta tam gün bakılmak için 94 yaşındaki eşi Cecile ile paylaştığı evden dışarı çıktı.

    NHS başlangıçta £ 800 haftalık bir faturayı ödedi ancak sağlık servisinin şefleri, John’un artık “ciddi” bir davaya dönüşmeyeceğine karar verdiklerini ancak ihtiyaçlarının “incelenmesinden” sonra.
Kızı Sally Keyes’e gönderdiği bir mektupta yetkililer, Devon’un en iyi koruma görevlilerinden biri olarak on yıllarca kamu hizmetini üstlenen haftalık babası faturasına yalnızca £ 106 ödeme yapacaklarını söyledi. Dün gözyaşları içinde 54 yaşındaki Sally, ailenin aylık 2,800 sterlini almasının tek yolunun, tam zamanlı bakıcısıyla annesiyle paylaştığı Exmouth’taki 390.000 $ müstakil evini satmak olduğunu söyledi.
Dedi ki: “Babam savaşın en karanlık günlerinde bu ülkenin hayatını koydu ve şimdi ihtiyacı olan saatte NHS onu terk ediyor. Gerçekten yürek kırılıyor. Babam ülkesi için büyük fedakarlıklar yaptı. O bir savaş kahramanı ve bundan daha iyisini hak ediyor.

    “Ben bu şekilde tedavi gördüğümü üzülerek üzdüm. Bu bir rezalet ve bir hakarettir. O hâlâ çok onurlu bir adamdı. Hastalığının ilk beş yılı boyunca ona kendim baktım, eğer devam edebilsem yapardım. Beni endişelendiren şey, annemin hayatına olan etkisi. Onun geleceği için korkuyorum, çünkü bu evi satmak zorunda kalacağız ve hayatının geri kalanını burada geçirmek istiyorduk. ”
NHS Devon’dan Parveen Brown, davanın daha fazla değerlendirmeye tabi olacağını söyledi. “Temyiz tamamlanıncaya kadar aile ailenin tüm ödemelerini almaya devam edecektir”. Mevcut kurallar uyarınca yetişkinler, uzun süreli bakım için bakım evine taşınmaları halinde araç testine tabi tutulmalıdır. Varlıklarından 22.250 £ ‘dan fazla olanları kendi yollarını ödemelidir.

    Sanayi uzmanları, 50.000 kadar insanın bakım ev konaklama için ödeme yapmak için geçen yıl mülk satmak zorunda kaldığını belirtti. Gölge Sağlık Bakanı Stephen O’Brien şunları söyledi: “Bu, İşçi Partisi’nin 13 yıllık iktidarı boyunca bakım sistemini sıralamamış olmasının trajik insan yüzü” dedi.
Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Bay Mejor’a, yaşlı bir hastanın eşleri hala orada yaşıyor olsalar, bakım için evlerini satmaya zorlanamayacağına işaret ederek bir umut ışığı sundular.
Ancak Liberal Demokrat sağlık sözcüsü Norman Lamb şunları söyledi: “Bu, Hükümetin bakım için fon geliştirme konusundaki utanç verici bir örneğidir.”
Bay Mejor, RAF için gönüllü oldu ve Malta’yı savunmaya yardım eden 603 Filo’ya gönderildi.

    Mayıs 1942’de Spitfire, Stuka dalış bombacısı tarafından saldırıya uğradı ve denize dökülmeye mecbur edildi. Hemen 24 saat sonra tekrar havaya kalmıştı. Haziran 1944’te D-Day plajlarında son operasyonel uçuşunu yaptı ve daha sonra DFC’si cesaret için ödüllendirildi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.