Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Su taşlarının patronu zavallı Noel figürlerinin ardından çıkıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 10:00

Description

Waterstone, sokakta kitap pazarındaki zayıflığın ve Noel Arifesinde satışların kapanmasına neden olan Sınırların çöküşünden dolayı, satışlardaki düşüşü, 2 Ocak’a kadar beş haftada yüzde 8,5 oranında azalttı.
Kitap zincirinin sahibi olan HMV Grubu bugün, Dominic Myers’ı Waterstone’un genel müdürü olarak atadı ve Gerry Johnson’ın yerini alacak olan grubun yönetim kurulunu terk edeceklerini söyledi.
Bu arada, HMV zinciri, rakip Zavvi’nin piyasadan yok olması ve geçici Noel mağazalarının eklenmesinden sonra gelişen konumundan ötürü İngiltere ve İrlanda’daki dönemde rekor ticaretten hoşlandı.
HMV grubu genel müdürü Simon Fox, Myers’ın Waterstone’da atanmasının, sokak kitapçısı için bir değişim dönemi habercisi olacağını söyledi.

    Yeni strateji, teklifini yerel pazarlara uyarlamak ve zincirin çevrimiçi varlığını büyütmek olacak.
Şirketin “yüksek caddede kalan tek uzman kitapçı” konumunda bulunmaya çalışacağını ve HMV’nin rakiplerinin çöküşünden sonra yaptığı pazar payını artırmak isteyeceğini söyledi.
Waterstone’un ekstra bir baş ağrısı, son zamanlarda, Noel döneminde “iyi performans göstermeyen” genellikle kâr edici olmayan makale büyük adı otobiyografilerinden geldi.

    Ancak Bay Fox, zincirin “daha iyi olmalı ve teklifini daha önemli bir şekilde ayırt etmesi gerekiyor” dedi.
“Su taşılarının son performansı tatmin edici olmamasına rağmen, yüksek caddede kalan tek uzman kitapçı olarak büyük bir fırsatla mükemmel bir iş ve marka olmaya devam ediyor” diye ekledi.
EXPRESS PAYLAŞLARI: SON DERECE FİYATLARA ŞİMDİ DENEYİN

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.