Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sürüş, göründüğü kadar kolay olmadığı ortaya çıktı.

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:15

Description

Birkaç saat yolcuyla dolaştım, arkadaşlarımı ve ailemi ustalıkla izliyorum (* Ahem *), motorlarını etrafında manevra ederek, ‘pah … bunun için bir şey yok’ düşünerek,

Aslında, nihayet direksiyona geçmeye karar verdim arkasındaki motiflerden biri, bir arabada pootling seviyorum.

Evet, kontrol altına almak çevrede dolaşmakla aynı değil mi? Bu zor iş.

İki saatlik bir dersin ardından paramparça oldum. Bacaklarım çok ağrıyor, normal mi?
Eşimden yıllar önce testimi geçti arkadaşlarım bana bir dersin ardından spor salonuna gitmiş gibi hissettiğimi söylesem aklımda durmuş gibi bakıyorlar.

‘Dünyanın ölümcül öğrenci sürücüsü’ için bir aday olduğumu sanmıyorum, ancak birkaç ‘soğuk ter’ anı var, söyleyebilirim.

    Eminim komşularım arabalarını farklı sokaklarda park etmeye başlamışlardır, zira bu metallerin sevilen parçaları metalden arkadan çekilmem gerekir diye.

Geçen salı günü ofiste yoğun bir günün ardından eve koştum ve aptalca bir şekilde dersimden önceki beş dakika içinde iki haftalık ev işi yapmaya karar verdim. Kaos başım dönüyordu ve ben arabaya bindiğimde geri döndürürken yakınımda bir özlem duymuştum.

Eğitmenim Joe, hızla frenledi ve önüne park ettiğim arabaya destek olmaktan kaçındım.

Ama ona vuracağımı zannettim ve ben tıkandım. Bir sinir bozucu otomobil sahibinin bana bağırdığı bütün üzücü senaryo kafamda bir flaşla oynadı.

    
Kendimi el altında tutarak, her adını güneş altına alarak, ‘Bu sürüşü daha iyi göstereceğim’ diye çağırıyordum.

Tekrar denememi söylediği için, Joe’nun yüzündeki sakin görünüyordu ki, masum motoru arkasına sıkıştırmadığımı fark ettim.

Felaket önlenebilirdi, ancak mini drama iyi anlaşamadı ve önümüzdeki iki saat içinde en azından bunu söylemek stresli davrandı. Eğitmen olsaydım, beni bırakıp ayağımı yere düşürürdüm.

Hiçbir zaman, özellikle bir Londra’da, ne zaman sürdüğünüzde ne kadar süreceğinizi anlamadım, böylece bir öğrenci olarak, güveniniz devrildiğinde, hızlı bir şekilde gergin bir enkaza dönüşebilirsin.

    
Sürüş kesinlikle, ölçülmüş düşünce süreçleri ile dengeli hızlı reaksiyonlar gerektirir ve komşunuzun parlak arabasını hemen hemen silip bundan daha fazla alan bırakmaz.

Ancak geçen hafta oldu ve bilgece bir kaç kelime söyledikten sonra (Yep, Joe) eve erken geldiğimi ve yolda bu haftanın macerasından önce rahatlamak için biraz zaman geçtiğinden emin oldum.

Ve boynuzunu benim için övgüye çaldırmaktan çekinmeyin, çünkü ben sadece asmak üzereyim. Tamam dersime başlamadan önce biraz yiyecek ve kahve içmek için uzun bir yol var ama işler kesinlikle tıklanmaya başladı.

    Yolda dönme (eski üç nokta dönüş), geçen sefere kadar rahatsız edici bir yere yakın değildi … (tecrübeli sürücüler çoraplarını bundan gülüyor olacak, biliyorum ama unutmayın ki biliyorsun Nasıl.)

Ve bir virajın etrafında döndüğümde – çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim ki, manevra yaparken buna yardımcı olmamasına rağmen, ters köşede asılı duran, bir duvara gözetliyor, bir uyuşturucu düşüşünü bekliyor veya muhtemelen yanıp sönmeyi düşünerek. Kesinlikle koyuyoruz.

Neyse, sonuncusu daha önce olanlardan daha pürüzsüzdü, Joe şaka yapmıştı, Valium’da olmam gerekirdi. Elbette değilim, ama hepsi de rahatlamaya başladım ve kazananı kanıtlıyor.

    
‘Geçiş’ eck düşünürken, bana gülümsemeyin, konsantre değilim ‘diyerek, diğer BSM öğrencilerinde tanımaya gülümseyerek başardım ve sadece boynuzlarını bastıran manik şoförlerden kaygıyla çekindim. çünkü ışıklarımı kaçırdım.

Neden sürücüler bu arada öğrencilere niçin önem taşıyor? Hadi, kim olduğunu biliyorsun. Seni iyi hissettiriyor mu? Bilmek isterdim

Ve çılgına dönen honking manyaklar kenara neden bu kadar çok bisikletçi ışıksız çekim yapıyor? Daha önce hiç bu kadar çok şey düşünmemiştim, ama cahil, bu tehlikeli.

    
Hepimiz yolda birbirimize yardım etmeliyiz, bu yüzden hafifçe aydınlatılmış bisikletlilerle gelin, onu sıralayın.

Bir şey daha var, ben buradayken, tüm yayalar lütfen bir geçişte tereddüt etmeyebilir mi? Ya çapraz yapın ya da yapma.

Geçen hafta bir adam başımı derde girdi, çünkü sanki kavşaktan uzaklaşıyormuş gibi görünüyordu, sonra aniden geri döndü ve yolun üstünden sıktı.
Bir karar ver ve sadık kal, tamam mı? Taşınmaya başlamıştım ve kendimi bir turşu içinde buldum … gitmek için ya da gitmemeliydim?
Seni yaptığım şeyle alakalı bırakmak için bırakacağım … Joe benimle mutlu değildi.

Artık kitaplara isabet ediyorum. Bazı yol işaretleri bilseydim yardımcı olurdu. Teori testi, işte geliyorum.

*** BSM, her yıl 130 bin’den fazla öğrenci öğrenim gören İngiltere’nin önde gelen sürüş okuludur. Daha fazla Gör

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.