Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tırmanıcılar tehlike noktasından kaçınmaya çalışırken öldüler

  • Listed: 4 Ekim 2017 09:30

Description

Cumbria’nın Keswick’teki 29 yaşındaki dağ öğretmeni Christopher Walker ve 37 yaşındaki Surrey’li New York’taki Robert Pritchard, Curved Ridge bölgesinde veya Glencoe yakınlarındaki Buachaille Etive Mor’da uçsuz bucaksız bir uçurumdan sızan küçük bir çığ tarafından vuruldu .
Diğer iki dağcı grubun üçüncü üyesini kurtardı ve onu dağın aşağısına götürdü. Orada, çığ çöpleri keşfetti ve bir adamın eli karın dışına çıkıyordu.
Grup, kurtardığı kişileri bulan bir dağ kurtarma ekibi ile temasa geçti.
Parti, çığ için eğilimli olduğu bilinen koridonun kendisinden daha güvenli bir rota olarak Creag’a bir Bhancair yönünde rota seçmişti. Bay Walker tecrübeli bir dağcıydı ve Mountain Instructor Sertifikasını aldı.
Nepal, Pakistan, Tibet, Hindistan, Rusya ve Güney Amerika’daki seferlere yön vermişti.

    Üç adam kazanın yakınında Ocak 2009’da çığ altında hayatlarını kaybetti.
Ödüllü ressam Eamonn Murphy, 61 yaşlarında ve 63 yaşındaki kardeşi Ulster’da Antrim, Dundee yakınlarındaki 46 yaşındaki Monifeth petrol işçisi Brian Murray’le birlikte binlerce ton karın çarptığı sırada öldüler. Buachaille Etive Mor’da Tulaich gully.
Hafta sonu, Edinburgh’tan iki kayakçı, Glencoe’da başka bir çığ tarafından bir dağın altından 2.000 kilometre süpürüldü.
Polis, yerel dağ kurtarma ekibi ve Kraliyet Donanması kurtarma helikopteri bir acil durum çağrısı aldıktan sonra çağrıldı.

    26 ve 23 yaşlarındaki iki adam Cam Ghainan bölgesinde bulundu ve güvenlik için havaya uçtu. Hastaneye kaldırıldı ve bacak yaraları için tedavi gördü.
Kurtarıcılar gelmeden kayakçıların kendilerini karın dışına çıkarmayı başardığı anlaşılmaktadır.
Büyük bir kar tabakası yol açtığında 3.600ft’lik zirvenin tepesindeydiler.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.