Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Watchdog giderleri ‘seçenekler’ sunuyor

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:10

Description

Haberler, vergi mükellefi tarafından finanse edilen ipoteklerin durdurulmasını ve milletvekillerinin akrabalarının istihdam edilmesinin yasaklanmasını öngören geçen yılki Kelly raporunun tavsiyelerinin Sir Ian’ın Bağımsız Parlamento Standartları Kurumu tarafından tam olarak uygulanamayacağı ihtimalini ortaya çıkarıyor.
Sir Ian, Sir Christopher Kelly’nin Kamu Yaşamında Standartlar Komitesinin (CSPL) önerileri yeni otoritenin “vakıf” olarak nitelendirdi ancak IPSA’nın ellerinin bağlanmasına izin vermeyeceğini açıkça belirtti.
Ayrıca, IPSA’nın bütçesinin düzenlenmesinden Parlamento tarafından belirlendiği gerçeğinden kaynaklanan bir “gerginlik” olduğunu kabul etti. IPSA’nın tel örgülerine sahip olan milletvekilleri ile çatışma çizgisini almayacağını belirtti: “Bağımsızlığı” parmağımı Hükümet ya da Parlamento gözünde atmak kadar, sadece ne olduklarını göstermek için tanımlamıyorum. ”
Sir Ian, eski sistemin yaygın şekilde istismar edilmesinin ardından, Avam Kamarası için reforma dayalı bir harcama sisteminin kurulumunu ve yürütülmesini denetlemek için Kelly Raporunun önünde bir gün Kasım ayında atandı. IPSA, milletvekillerinin giderlerini yöneten ilk dış ve bağımsız organ olacak.
Ana partilerin liderlerinin Kelly’nin tam olarak uygulanması gerektiği yönündeki göstergelere rağmen, IPSA, değiştirme konusundaki kendi önerilerini hazırladı ve bu önerge, Perşembe günü genel başkanlığa yeni bir sistem yerleştirilmesi amacıyla istişarede bulunmak üzere çıkacak. seçim.
Hansard Topluluğuna konuşan Sir Ian, IPSA’nın önerilerinin ayrıntılarına girmeyi reddetti. Ancak, “Bağımsız bir organız, Kelly’nin yaptıklarına minnetle saygı duyuyoruz” Kelly etrafında bir plan inşa ediyoruz, ancak kendi yolumuza devam etmek zorundayız ve kendi ürettiğimiz herkesin güvenini kazanmak zorundayız “dedi. yol.”
IPSA meclis yasalarıyla oluşturuldu ve eylemlerinin “raporun bulguları” tarafından “belirlendiği” “sonradan düşünülmüş” gibi görülmemelidir.
Bazı Kelly tavsiyeleri birincil mevzuata ihtiyaç duyarken, diğerleri “adil, açık ve hesaplı bir şekilde çalıştırılabilecek bir plan yapmak için detaylı çalışma” ya ihtiyaç duyuyordu.
Sir Ian, “CSPL raporu, danışma için ileri sürülecek ayrıntılı planın temelini atıyor” dedi. “Onların ilkeleri rehberimiz olacak” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.